×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2012
Drukāt

Baltijas valstu policijas priekšnieki spriedīs par fotoradaru protokolu izskatīšanu

Foto-LETAFoto-LETA

Oktobra otrajā pusē Latvijā notiks Baltijas valstu policijas priekšnieku tikšanās, kuras laikā tiks pārrunāta iespēja ieviest vienotu fotoradaru protokolu izskatīšanas kārtību.

Kā pastāstīja Valsts policijas priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis, jau gadiem runāts par to, kā piespiest autovadītājus samaksāt sodus par kaimiņzemē izdarītiem pārkāpumiem. Izskatās, ka Baltijas valstis beidzot varētu nonākt pie kāda vienota lēmuma, taču attiecīgs lēmumprojekts par kārtību, kādā tas tiek darīts, būs jāskata valdībā, bet pēc tam jāpieņem arī parlamentā, teica Ķuzis.

Tāpat Baltijas valstu policijas priekšnieki tikšanās laikā veiks Šengenas novērtēšanas kritēriju pārbaudi, jo jau drīzumā ieradīsies eksperti, kas veiks novērtējumu.

Kā gada sākumā atzina Ķuzis, “viss nav tik skaisti” un problēmas šajā projektā pastāv. Viņš uzskata, ka pārbaudes rezultāti var ietekmēt arī valsts ārpolitiku, tādēļ šī gada laikā gatavošanās Šengenas novērtēšanai ir izvirzīta par vienu no darba prioritātēm. Šengenas projektam šogad aprit pieci gadi, un, kā norādīja Ķuzis, daudz policistu, kuri tika apmācīti darbam šajā sistēmā, ir pametuši dienestu.

Policijas šefu tikšanās notiks 23.oktobrī un 24.oktobrī, iespējams, Saulkrastos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+