×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
31. janvāris, 2017
Drukāt

Baltijas valstu premjeri paraksta līgumu par “Rail Baltica” (4)

Foto no "Rail Baltica" trases vizualizācijaFoto no "Rail Baltica" trases vizualizācija

Ministru prezidents Māris Kučinskis, Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass (Jüri Ratas) un Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) otrdien Tallinā parakstīja Starpvaldību līgumu par projekta “Rail Baltica” realizāciju.

M. Kučinskis pēc līguma parakstīšanas norādīja, ka sekmīgi un noteiktajos termiņos īstenots “Rail Baltica” projekts ir visu trīs Baltijas valstu un plašāka reģiona kopīgā stratēģiskā interese. “Ar gandarījumu jāteic, ka pēdējā laikā ir sasniegts progress šā projekta attīstībā – panāktas un tiek ieviestas dzīvē vienošanās par ietvaru projekta iepirkumu organizēšanai un uzraudzībai, kā arī nacionālā līmenī ir vienošanās par trasējumu un robežšķērsošanas punktiem. Tās jāievieš dzīvē bez kavēšanās!” uzsvēra M. Kučinskis.

Lai parakstītais līgums oficiāli stātos spēkā, tas jāratificē visu trīs valstu nacionālajos parlamentos.

Līgums apstiprina Baltijas valstu pausto apņemšanos projektu realizēt līdz 2025.gadam, lai uzsāktu līnijas ekspluatāciju 2026.gadā. Tāpat Līgums norāda uz Eiropas Savienības finansējuma nozīmi projekta realizēšanā un valstu gatavību arī turpmāk pieteikties uz Eiropas Savienības finansējumu ar atbalsta likmi līdz 85%.

Līgums definē, ka kopīgi uzbūvētā infrastruktūra pieder valstij, kuras teritorijā tā atrodas, un pārvaldītājam tiks nodrošināta nepieciešamā piekļuve.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ko Brisele liek daŗīt, to pakalpiņu valdības arī dara! Nožēlojami!

    • Bet kā nepatīk! Taisni kā ar sirpi pa vienu vietu. Ļoti svarīgs projekts. To vajadzēja vēl trīsdesmitos gados pagajušā gadsimtenī realizēt. Ceru, ka visas pretestības tagad ir pārvarētas. Pat Hūte neiebilst?

  2. Ну вот и хорошо. Будем строить дорогу для НАТО, а потом и содержать её за свои деньги.

Draugiem Facebook Twitter Google+