×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. jūnijs, 2014
Drukāt

Baltijas valstu premjeri vienojušies par kopuzņēmuma “Rail Baltica” dibināšanu (2)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Visi trīs Baltijas valstu Ministru prezidenti šodien Tallinā vienojušies par “Rail Baltica” kopuzņēmuma dibināšanu, šodien pēc kopējās tikšanās žurnālistiem paziņoja Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass.

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valdību vadītāji ir gandarīti, ka visu trīs valstu atbildīgās ministrijas un sarunu vedēji ir pabeiguši darbu pie kopuzņēmuma līguma sagatavošanas, un tā parakstīšanai jānotiek pēc iespējas ātrākā laikā. Tāpat arī katras valsts nacionālajā līmenī būtu šis līgums jāakceptē, uzskata premjeri. “Mēs esam sasnieguši jaunu līmeni “Rail Baltica” projekta īstenošanā,” sacīja Reivass.

Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barrozu, apsveicot panākto vienošanos par kopuzņēmuma dibināšanas līgumu, norādīja, ka šis projekts ir ļoti labs piemērs reģionālajai sadarbībai un tam, kā tiek apgūti Eiropas Savienības līdzekļi. Panāktā vienošanās par līgumu, viņaprāt, ir galvenais priekšnoteikums, lai sāktos projekta īstenošana.

Gandarījumu par panākto vienošanos pauda arī Latvijas premjerministre Laimdota Straujuma (V), piebilstot, ka “Rail Baltica” ir nozīmīgs projekts, lai Latvija integrētos kopējā Eiropas Savienības dzelzceļa infrastruktūrā. Arī Lietuvas valdības vadītājs Aļģirds Butkevičs uzsvēra, ka šis projekts Lietuvai ir ļoti svarīgs.

Jau ziņots, ka Baltijas valstu sarunvedēji trešdien trīspusējās sarunās Tallinā vienojās par projekta “Rail Baltica” kopuzņēmuma akcionāru līguma noteikumiem, ieskaitot Viļņas iekļaušanu šajā projektā.

Panākta arī vienošanās, ka, īstenojot projektu, puses kopīgi centīsies panākt, lai Viļņas pievienošana Eiropas platuma sliežu trasei tiktu finansēta par Eiropas Savienības (ES) līdzekļiem.

Kopuzņēmuma akcionāru līguma projekts vēl tiks iesniegts visu triju Baltijas valstu valdībām.

Kopuzņēmumā, kuram būs jāgādā par “Rail Baltica” finansējuma nodrošināšanu, strādās augsti kvalificēti speciālisti ar pieredzi līdzīga mēroga projektos.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Gluži manas domas, Māri.

  2. sen bija laiks Latvijai nevajag bremzēt projektu un viss aizies pa pariezo ceļu.

Draugiem Facebook Twitter Google+