×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. aprīlis, 2014
Drukāt

Baltijas valstu studentu dziesmu svētkos šogad jaunumi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Režisors Juris Jonelis, noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs Juris Kļaviņš un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Māra Katvare.

Latvijā, Daugavpilī no 27. līdz 29. jūnijam notiks 17. Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki “Gaudeamus 2014”, kuros plāno piedalīties ap 5000 dažādu studentu tautas mākslas kolektīvu dalībnieki – dziedātāji, dejotāji un mūziķi, vēstī festivāla sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Melbārde.

Svētkiem veltītajā preses konferencē 10. aprīlī “Gaudeamus” organizatori iepazīstināja ar programmas tradicionālajiem koncertiem un atklāja arī sarīkojumus, kas svētku ietvaros notiks pirmo reizi.

Valsts izglītības satura centra vadītāja vietniece Agra Bērziņa atgādināja, ka Baltijas valstu studenti pirmo reizi “Gaudeamus” svētkos pulcējās 1956. gadā Tartu, Igaunijā, un kopš tā laika notikuši jau 16 svētki pārmaiņus kādā no Baltijas valstīm. Svētku norise Daugavpilī Baltijas valstu studentiem ļaus iepazīt arī vēl vienu Latvijas novadu un tā tradīcijas.

Latvijas Kultūras akadēmijas Radošās darbības centra jaunrades projektu koordinators, “Gaudeamus” koncertu režisors Juris Jonelis, piesakot svētku programmu, atzīmēja, ka šīs vasaras festivāla tradicionālie koncerti, kuros vienosies dejotāji, koristi un mūziķi, tiks papildināti ar notikumiem, kuros varēs piedalīties studenti arī ar citām radošām izpausmes formām.

17. Baltijas valstu dziesmu un deju svētki tiks atklāti vēlā 27. jūnija vakarā ar pūtēju orķestru koncertu Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā. Savukārt dienas pirmajā pusē šajā centrā notiks visu trīs Baltijas valstu mākslas augstskolu rektoru darbu izstādes atklāšana, kas ir pirmais festivāla jaunievedums. Jau zināms, ka izstādē būs pārstāvēti trīs atšķirīgi mākslas mediji – glezniecība, tekstils un grafika.

Par otro pārsteigumu uzskatāms 27. jūnijā gaidāmais simfoniskās mūzikas koncerts, kurā kā solisti piekrituši uzstāties visu svētku dalībvalstu mūzikas augstskolu rektori. Neilgi pēc tam notiks “Gaudeamus” lāpas iedegšana un visu dalībnieku lāpu gājiens cauri pilsētai, kas sāksies pie Daugavpils universitātes un tālāk virzīsies gar Daugavu līdz mākslas centram.

Pēc atklāšanas un pūtēju koncerta sekos nākamais īpašais pasākums – “Studentu nakts”, kur dažādās Daugavpils telpās – ielās, pagalmos, kultūras ēkās – paši studenti saviem kolēģiem un viesiem demonstrēs deju performances, izrādes un aizraus ar citām radošām aktivitātēm. Būs arī iespēja noskatīties Latvijas un kaimiņvalstu kinomākslas studentu veikumu.

Nākamajā dienā, 28. jūnijā, pie Daugavpils Universitātes tiks prezentētas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas individuālās programmas, kuras ievadīs Latgales kolektīvu apsveikuma programma visiem svētku dalībniekiem. Latvijas nacionālās programmas mākslinieciskā vadītāja diriģente Ilze Valce atklāj, ka repertuāru veidojusi, pieturoties principam, ka skaņdarbi nedrīkst būt ļoti sarežģīti, bet no tiem ir jāizstaro jaunībai, mīlestībai un degsmei.

Sestdienas vakarpusē Daugavpils olimpiskajā centrā notiks tautas deju kolektīvu lielkoncerts.

Festivāla noslēdzošā diena, 29. jūnijs sāksies ar svētku gājienu, pēc kura dalībnieki pulcēsies Stropu estrādē uz tradicionālo noslēguma koncertu, kurā šogad visu valstu dziedātāji visu repertuāru izpildīs kopā. Turpinot tradīciju, noslēdzošajam koncertam tiek radīts arī kāds skaņdarbs un šajā reizē tas ir komponista Ērika Ešenvalda kopdarbs ar dzejnieku Jāni Peteru – dziesma “Tava ir jaunība mana”.

Jāpiemin, ka, tāpat kā pirms desmit gadiem, “Gaudeamus” svētku galvenais mākslinieciskais vadītājs ir Latvijas Kultūras akadēmijas rektors Jānis Siliņš. Savukārt pasākumu scenogrāfiju veidos mākslinieks Ivars Mailītis.

“Gaudeamus 2014” organizatori aicina ikvienu uz festivālu Daugavpilī no 27. līdz 29.jūnijam, kā arī uz Ieskaņas koncertu Rīgā, Ķīpsalas hallē 15. jūnijā. Aktuālajai svētku norises informācijai var sekot www.facebook.com/Gaudeamus2014.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+