×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
16. janvāris, 2013
Drukāt

Baltijas valstu Studentu dziesmu un deju svētki “Gaudeamus” varētu notikt Rēzeknē

dej343

Svarīgākais pasākums Baltijas valstu dziedošajiem un dejojošajiem studentiem ir Baltijas valstu Studentu Dziesmu un deju svētki “Gaudeamus”, kas kopš pagājušā gada 50. gadiem pārmaiņus tiek rīkoti Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Kārtējie – 17. svētki – notiks 2014. gadā no 27. jūnija līdz 29. jūnijam Latvijā. Ir noteikti zināms, ka tas būs ārpus Rīgas. Uz svētku uzņemšanu pretendē Daugavpils, Rēzekne, Liepāja un Jelgava. Lēmums par to tiks paziņots februārī.

Kopš 1995.gada Rēzeknes Augstskolā (RA) darbojas jauktais koris “Sonitum”, to vada diriģents Jānis Mežinskis. Rēzeknes pilsētas deju kopai “Dziga” (vadītāji Inga un Ilmārs Dreļi) ir daudzu gadu darbības pieredze. Koris regulāri piedalās dažādos koncertos, uzstājas augstskolas pasākumos, kā arī veido sadraudzības pasākumus ar citu valstu koriem. Deju kopa “Dziga” (no latg. dzigot jeb džigot nozīmē deja, dejot) apvieno aktīvus Rēzeknes pilsētas jauniešus, kuriem nav sveši tautas deju soļi. Svarīgākie kora un deju kopas notikumi allaž ir dalība Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos un Studentu dziesmu svētkos “Gaudeamus”.
Jau kopš šo kolektīvu pastāvēšanas sākuma – gan “Dziga”, gan “Sonitum” ir bijuši aktīvi un godalgoti Dziesmu un deju svētku, Latvijas un starptautisku festivālu laureāti.
14. janvārī Rēzekni apmeklēja Izglītības un zinātnes ministrijas darba grupa, lai iepazītos ar iespējām organizēt Baltijas valstu Studentu Dziesmu un deju svētkus “Gaudeamus” Rēzeknē. Darba grupā bija gan Latvijas Kultūras akadēmijas rektors, profesors Jānis Siliņš, Latvijas Universitātes tautas deju ansambļa “Dancis” mākslinieciskais vadītājs Rolands Juraševskis, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas, Valsts Izglītības satura centra un RTU Studentu kluba pārstāvji.
Pieteikumu dalībai “Gaudeamus” svētku rīkošanā Rēzeknes Augstskola gatavoja ciešā sadarbībā ar Rēzeknes domi un Rēzeknes novada pašvaldību. Darba sanāksme notika Rēzeknes pilsētas domē, tikšanās laikā Rēzeknes piedāvājumu prezentēja Rēzeknes Augstskolas rektora vietniece sadarbības un attīstības jautājumos, doc. Iveta Graudiņa. Diskusijā piedalījās arī RA kolektīvu vadītāji – Jānis Mežinskis, Inga Drele, Latgales Vēstniecības “GORS” vadītāja Diāna Zirniņa un producente Ilona Rupaine, Rēzeknes Kultūras un tūrisma attīstības aģentūras pārstāvji.
Baltijas studentu Dziesmu un deju svētku tradīcija sākās 1956. gadā Tartu, un kopš tā laika notikuši jau 16 svētki, pārmaiņus kādā no Baltijas valstīm. 16. svētki noritēja Viļņā 2011. gada jūnijā. Tajos piedalījās 16 Latvijas augstākās izglītības institūcijas ar vairāk kā 1500 dalībniekiem. Šajos Dziesmu un deju svētkos piedalījās arī Rēzeknes Augstskolas koris “Sonitum”, kā arī deju kopa “Dziga”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+