Sports

Baltiņš: Krievijas vieglatlētiem jāļauj startēt Rio, bet ne zem Krievijas karoga 21

foto: LETA

Krievijas sportistiem vajadzēja atļaut startēt Rio olimpiskajās spēlēs, bet ne zem Krievijas karoga – tā sarunā ar “LA” atzina Latvijas Olimpiskās komitejas kādreizējais prezidents Vilnis Baltiņš.

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) ceturtdien lēma atstāt spēkā Krievijas vieglatlētu diskvalifikāciju no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) pērn sportistu sistemātisko dopinga pārkāpumu dēļ piesprieda diskvalifikāciju Krievijas Vieglatlētikas federācijai (VFLA), liedzot šīs valsts sportistiem startēt starptautiskajās sacensībās, tostarp olimpiskajās spēlēs. Cerot uz dalību četrgades lielākajā sporta forumā, CAS tika iesniegta apelācija, kas nu noraidīta.

“Sportisti, kuri atrodas IAAF diskvalificētās nacionālās federācijas paspārnē, nevar piedalīties sacensībās, kas tiek rīkotas pēc IAAF noteikumiem,” teikts CAS paziņojumā.

Vilnis Baltiņš: “Sportistus vajadzēja pielaist spēlēm, taču ne zem Krievijas, bet Starptautiskās olimpiskās komitejas karoga. Krievijā bijusī dopinga izstrādes laboratorija kļuva par dopinga apkarošanas laboratoriju – tā ir zīme, ka viņiem viss virzās uz to, kā bija agrāk. Jāatceras, ka olimpiskās spēles tika radītas atlētiem, personībām. Politiķi to visu pārtaisīja par lielvalstu demonstrācijas placdarmu. Tomass Bahs ir neapskaužamā situācijā, jo abi lēmumi ir slikti – ja krievus izmet, olimpiskās kustības krīze stipri padziļinās, bet no otras puses – politiski ir slikti, jo spiediens no visām pusēm ir liels.”

Saistītie raksti

Baltiņš ceturtdien apmeklēja Latvijas olimpiskās komandas prezentācijas pasākumu un Latvijas karognesējam olimpiādes atklāšanas ceremonijā Mārim Štrombergam ar sev raksturīgo humora izjūtu novēlēja, lai “ir kā vienmēr”. Tātad – zelts. “Esmu ļoti māņticīgs, bet Māris nav. Citi negrib nest, jo karognesējs nekad neuzvar,” sprieda Baltiņš. Taču lāsts, ka karoga nesējiem neveicas, vairs nav aktuāls. Tā 2004. gadā Atēnās Vadims Vasiļevskis sensacionāli izcīnīja sudrabu šķēpa mešanā, pirms četriem gadiem Londonā Mārtiņš Pļaviņš kopā ar Jāni Šmēdiņu tikpat negaidīti tika pie pludmales volejbola bronzas.

Vai Latvijai būs medaļas Rio? “Mums ir normāla komanda, bet izredzes atkarīgas no tā, cik daudz valstis diskvalificēs,” pasmējās Baltiņš, norādot, ka viņam ļoti nepatīk prognozēt.

LA.lv