×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
22. jūlijs, 2016
Drukāt

Baltiņš: Krievijas vieglatlētiem jāļauj startēt Rio, bet ne zem Krievijas karoga (21)

foto: LETAfoto: LETA

Krievijas sportistiem vajadzēja atļaut startēt Rio olimpiskajās spēlēs, bet ne zem Krievijas karoga – tā sarunā ar “LA” atzina Latvijas Olimpiskās komitejas kādreizējais prezidents Vilnis Baltiņš.

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) ceturtdien lēma atstāt spēkā Krievijas vieglatlētu diskvalifikāciju no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) pērn sportistu sistemātisko dopinga pārkāpumu dēļ piesprieda diskvalifikāciju Krievijas Vieglatlētikas federācijai (VFLA), liedzot šīs valsts sportistiem startēt starptautiskajās sacensībās, tostarp olimpiskajās spēlēs. Cerot uz dalību četrgades lielākajā sporta forumā, CAS tika iesniegta apelācija, kas nu noraidīta.

“Sportisti, kuri atrodas IAAF diskvalificētās nacionālās federācijas paspārnē, nevar piedalīties sacensībās, kas tiek rīkotas pēc IAAF noteikumiem,” teikts CAS paziņojumā.

Vilnis Baltiņš: “Sportistus vajadzēja pielaist spēlēm, taču ne zem Krievijas, bet Starptautiskās olimpiskās komitejas karoga. Krievijā bijusī dopinga izstrādes laboratorija kļuva par dopinga apkarošanas laboratoriju – tā ir zīme, ka viņiem viss virzās uz to, kā bija agrāk. Jāatceras, ka olimpiskās spēles tika radītas atlētiem, personībām. Politiķi to visu pārtaisīja par lielvalstu demonstrācijas placdarmu. Tomass Bahs ir neapskaužamā situācijā, jo abi lēmumi ir slikti – ja krievus izmet, olimpiskās kustības krīze stipri padziļinās, bet no otras puses – politiski ir slikti, jo spiediens no visām pusēm ir liels.”

Baltiņš ceturtdien apmeklēja Latvijas olimpiskās komandas prezentācijas pasākumu un Latvijas karognesējam olimpiādes atklāšanas ceremonijā Mārim Štrombergam ar sev raksturīgo humora izjūtu novēlēja, lai “ir kā vienmēr”. Tātad – zelts. “Esmu ļoti māņticīgs, bet Māris nav. Citi negrib nest, jo karognesējs nekad neuzvar,” sprieda Baltiņš. Taču lāsts, ka karoga nesējiem neveicas, vairs nav aktuāls. Tā 2004. gadā Atēnās Vadims Vasiļevskis sensacionāli izcīnīja sudrabu šķēpa mešanā, pirms četriem gadiem Londonā Mārtiņš Pļaviņš kopā ar Jāni Šmēdiņu tikpat negaidīti tika pie pludmales volejbola bronzas.

Vai Latvijai būs medaļas Rio? “Mums ir normāla komanda, bet izredzes atkarīgas no tā, cik daudz valstis diskvalificēs,” pasmējās Baltiņš, norādot, ka viņam ļoti nepatīk prognozēt.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Baltiņš uz vecumu izkūkojis prātu!!! Nekādā gadījumā viņiem nav vietas Rio olimpiskajās spēlēs!!! Šai valstij kaut kas būtu arī jāmācās nevis visur iziet sveikā un ņirgt par citiem, kuri viņu dēļ palikuši bez godalgas!

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Ar Baltiņu esmu vienā vecumā un brīnos, ka manas paaudzes vīram var būt tik šķība domāšana! Bet, varbūt, ka tās ir dopinga graujošās iedarbības sekas?
   Nemācēšu precīzi formulēt, bet ir taču tieslietās tā, ka noziedzīgas darbības lieciniekam par neziņošanu iestājas kriminālatbildība. Kurš Krievijas “tīrais” sportists nezināja un nezin, ka viņa kolēģi sistemātiski lieto aizliegtas vielas, pat tad, kad pats mazgājas tīrs?! Tas pats par Baltiņu! Lai tikai vecis nelej čugunu, ka viņš nekad neko nav ne redzējis, ne dzirdējis un pats(?) nav bijis iesaistīts dopingošanā, jo CCCP tā taču bija ikdiena.
   Un nevajag tikai tēlot nezinīti!

 2. Baltiņš uz vecumu izkūkojis prātu! Pielaist Krievijas sportistus Rio olimpiskajās spēlēs pēc šitām nekaunīgajām izdarībām būtu liels negods LOK! Šai valstij un tās sportistiem kaut kas būtu arī jāmācās, nevis visur būt kā uzvarētājiem???

 3. Uz vecuma dienam palicis pavisam slikts. Doma par savu vesellibu un Latviju.

 4. Kad ”tabletītes” lieto viens sportists, apzinās risku tikt diskvalificēts , bet tas uz viņu. Kad ”tabletītes” lieto zem valsts sargātas sistēmas – apzinās ka valsts pasargās …. Tas jau vairs nav olimpiskās spēles , bet tabletīšu spēles ( dopinga ) . Tādas valsts sportistiem tur nav vietas.
  Nožēlojami , ka praktiski arī Latvijas Baltiņš ir par dopingu olimpiskajās spēlēs…Tas tā jau ir dopinga spēles? Kur tad olimpiskie principi, Baltiņ?

 5. Biedram baltiņam tā Padomija vēl ir tik mīļa …

 6. Jā, Baltiņ, vecums nenāk viens…

 7. Ka šis bijušais LOK prezidents grib izrādīt solidaritāti ar Putina sportistiem. Bet kāds tur labums? Pasaule jau redz, ka Krievijas kriminalitāte kā astońkājis sniedzas visos virzienos.

 8. Kremlim vienreiz jāsaprot, ka starptautiskas vienošanas ir saistošas arī viņam. Lai ko tur Baltiņš stāsta, bet visos laikos Olimpiskas spēles kalpojušas diktātoru un lielvalstu ambīcijām. Varētu piekrist, ka vispār Olimpiskās spēlēs piedalās atsevišķi sportisti, bet tad tam zūd jēga, bet ja tā, tad kāpēc atkal krievam jābūt kaut kādam izņēmumam? Tāpēc ka Baltiņš tā domā?

 9. Skumji, ka komentētāji, šķiet, komentējuši tikai virsrakstu izlasot…

 10. Zaļo papīriņu drukātāju galvenais mērķis ir diskvalificēt Krievijas karogu un Krievijas himnu. Bet tas viņiem neizdosies – krievi nepadodas. Nebūs, kā bija 1984.gadā, kad Losandželosu noboikotēja viss Varšavas bloks – nu, toreiz bija efekts, tās spēles bija tādas stipri “kastrētas”. Krievija piedalīsies un cīkstoņi,vingrotāji, peldētāji – viņi norēķināsies arī par skrējējiem.

 11. Vecums nenāk viens… izlasot šo V.B. domu , atcerējos seno parunu!

 12. Var redzēt, kas vada mūsu olimpiešus. Vai arī mūsu sportistus gatavo tādā pat stilā?

 13. Ja sportists apzināti pārkāpj dotu solījumu sacensties godīgā cīņā,tad viņa vieta ir zem SOK karoga? Kaut kā nerīmējās.

  • Pārējiem nerīmējas,
   Baltiņam r ī m ē j a s !!!

  • Sportists visbiežāk nemaz nezin dzērienu,medikamentu sastāvdaļas, par to atbild med.personāls utt, pie tam nemaz nespēs izsekot aizliegto vielu saraxtam,kurš nemitīgi tiek mainīts(papildināts)-viņš trenējas pēc trenera,ārstu uc. norādēm-(izņemot spec.gadījumus medikamentu lietošanā_piem.M.Sharapova_),utt.,uc…. Bet bez Krievijas dalības – kādam jau vienmēr patīk skrieties ar autsaideriem uzvaras,slavas kāres dēļ…kādam patiik līdzvērtīgas sacensības (iespēja max.rez.sasniegšanai utt/)! P.S.Sports jau pasen ir politizēts,olimpiādes laikā tagad karot neviens vairs nepārtrauc….

 14. Man kauns par šādu Baltiņa viedokli,jo sportisti taču nevarēja nezināt,ka apzināti pārkāpj doto zvērestu.Šāds augsta ranga sporta funkcionāra viedoklis ir augstākā mērā necienīgs un nosodāms.

 15. protams, Baltiņ ! Atbildēt

  Dopingu jau lietoja karogs, nevis “sportisti”, kuri nekā “nezināja” !!!

 16. Interesanti, kāpēc gan sportistus, kas piedalījušies valsts īstenotā dopinga krāpšanā, vajadzētu pielaist pie olimpiādes? Nevar teikt, ka viņi nezināja.

Draugiem Facebook Twitter Google+