×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. decembris, 2012
Drukāt

Baltkrievija gatavojas Ķīnas pilsoņiem izsniegt 650 000 darba vīzu

Baltkrievija esot noformējusi 650 tūkstošus darba vīzu Ķīnas pilsoņiem, kas tiks nodarbināti Baltkrievijas un Ķīnas tehnoloģiju parka būvniecībā netālu no Minskas, liecina Krievijas portāla “Gazeta.ru” rīcībā esošā informācija.

Tehnoloģisko parku paredzēts būvēt Smoļeviči ciemā. “Gazeta.ru” informācijas avots Baltkrievijas valdībā apstiprina gaidāmo Ķīnas viesstrādnieku ierašanos, taču Baltkrievijas Ārlietu ministrija šo informāciju oficiāli nav apstiprinājusi. Ja Baltkrievijā ieradīsies 650 tūkstoši Ķīnas viesstrādnieku, tad uz gandrīz katriem 14 Baltkrievijas iedzīvotājiem būs viens iebraucējs no Ķīnas.

Informāciju par gaidāmo Ķīnas viesstrādnieku pieplūdumu pirmais publiskoja ekonomists un Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko oponents Jaroslavs Romančuks. Pēc viņa rīcībā esošās informācijas, Baltkrievijas iestādes jau noformējušas darba vīzu piešķiršanu vairāk nekā pusmiljonam ķīniešu, kuri Baltkrievijā sāks ierasties jau nākamgad. Ekonomists norāda, ka šāda darbaspēka apjoma importa gadījumā Smoļeviči kļūs par iedzīvotāju skaita ziņā otro lielāko apdzīvoto vietu valstī.

Baltkrievijas un Ķīnas tehnoloģiju parku paredzēts būvēt par Ķīnas ieguldītāju līdzekļiem, un tas atradīsies netālu no lidostas “Minska-2”. Saskaņā ar sākotnējo plānu iecerētais investīciju apjoms ir 30 miljardi dolāru (16,2 miljardi latu). Tehnoloģiju parkam uz 50 gadiem tiks piešķirts speciālās ekonomiskās zonas statuss. Saskaņā ar plāniem tajā paredzēts izveidot veselu rūpniecības pilsētu, kas galvenokārt koncentrētos uz elektronikas, biomedicīnas, ķīmijas un mašīnbūves produktu izstrādi un ražošanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+