×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
5. februāris, 2013
Drukāt

Baltkrievija: Latvijas varasiestādes apspiež žurnālistus

Foto - AFPFoto - AFP

Baltkrievijas Ārlietu ministrija ziņojumā par cilvēktiesību pārkāpumiem pasaules valstīs apgalvo, ka Latvija ir starp tām valstīm, kurās ar varasiestāžu palīdzību tiek izdarīts spiediens uz žurnālistiem.

Ministrijas ziņojumā “Cilvēktiesību pārkāpumi atsevišķās pasaules valstīs 2012. gadā” apgalvots, ka vairākās Eiropas Savienības valstīs pērn notikusi žurnālistu apspiešana. Pēc Minskas novērtējuma, šādi pārkāpumi pērn notikuši Bulgārijā, Itālijā, Latvijā, Lietuvā, Britānijā un Zviedrijā. Kā pamatojumu šādam novērtējumam Baltkrievijas Ārlietu ministrija norāda uz pagājušā gada 17. augustā notikušu kratīšanu pie Latvijas krievvalodīgā informatīvā portāla “Baltija” galvenā redaktora Sergeja Malahovska. Kratīšana veikta saskaņā ar ierosinātu krimināllietu par portālā ievietotiem naidu kurinošiem materiāliem, teikts ministrijas paziņojumā. Baltkrievijas Ārlietu ministrija citu ārvalstīs notikušo cilvēktiesību pārkāpumu vidū min arī “WikiLeaks” dibinātāja Džūljena Asanža lietu.

Kā liecina LETA arhīvā pieejamā informācija, Malahovskis ir viens no Latvijas Antifašistu komitejas vadītājiem, kā arī iepriekš strādājis Latvijas krievvalodīgajos laikrakstos “Čas” un “Vesti Segodņa”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+