×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. aprīlis, 2012
Drukāt

Baltkrievijā no ieslodzījuma atbrīvots Andrejs Saņņikovs

Baltkrievijā sestdien, 14.aprīlī, no ieslodzījuma atbrīvots bijušais prezidenta amata kandidāts Andrejs Saņņikovs, aģentūru AFP informēja viņa advokāts Andrejs Varvarevičs. 58 gadus vecais Saņņikovs ir atstājis koloniju Vitebskas apgabalā un devies uz Minsku.

Bijušo ārlietu ministru Saņņikovu tiesa atzina par vienu no vainīgajiem masu nekārtību organizēšanā pēc 2010.gada 19.decembrī notikušajām prezidenta vēlēšanām. Viņu kopā ar vēl sešiem prezidenta amata kandidātiem aizturēja 19.decembra vakarā, kad pēc prezidenta vēlēšanām, kurās atkārtoti uzvarēja Aleksandrs Lukašenko, Minskas ielās izgāja desmitiem tūkstoši opozīcijas demonstrantu.

Saņņikovs bija nosūtījis apžēlošanas lūgumu Lukašenko, lai gan iepriekš bija atteicies to darīt, jo tas nozīmētu, ka viņš atzīst savu vainu. Viņa sieva žurnāliste Irina Haļipa paziņoja, ka Saņņikovs cietumā ticis sists, lai panāktu, ka viņš lūdz apžēlošanu.

Pēc Saņņikova atbrīvošanas ieslodzījumā joprojām atrodas vēl viens no 2010.gada prezidenta amata kandidātiem – Baltkrievijas sociāldemokrātiskās partijas “Tautas sapulce” līderis Nikolajs Statkevičs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+