Mobilā versija
+2.0°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
18. decembris, 2014
Drukāt

Baltkrievijā pieņemts likums atvieglo interneta mediju slēgšanu

LETA/AFPLETA/AFP

Baltkrievijas parlaments ir pieņēmis likumu, kas ļauj valstij slēgt jebkuru interneta ziņu vietni, par kuras saturu saņemti divi brīdinājumi viena gada laikā, ziņoja radiostacija “Radio Brīvā Eiropa – Radio Brīvība”.

Baltkrievijas informācijas ministre Lilija Ananiča, kas trešdien bija iesniegusi šī likuma projektu parlamentā, paziņoja, ka tas stāsies spēkā 1.janvārī.

Jaunais likums neprasa interneta mediju oficiālu reģistrāciju, bet paredz, ka Informācijas ministrija tos novēros, “lai nodrošinātu, ka šo vietņu izmantotie materiāli atbilst Baltkrievijas likumdošanai”. Vietņu īpašnieki būs atbildīgi par to saturu.

Šis likums arī ierobežo ārzemju īpašuma daļu jebkurā ziņu vietnē līdz 20%, kas ir mazāk nekā pašreiz spēkā esošā likumā paredzētie 30%.

Rietumvalstu valdības un Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko pretinieki viņu apsūdz mediju brīvības pārkāpšanā.

Varas iestādes vairākās bijušajās Padomju Savienības republikās ir palielinājušas kontroli pār raidsabiedrībām un drukātajiem medijiem, bet tām ir grūtāk apspriest opozicionārus viedokļus interneta medijos.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+