×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. aprīlis, 2015
Drukāt

Baltkrievijā protestē pret Krievijas baikeru plānoto braucienu uz Berlīni (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Baltkrievijā, protestējot pret Krievijas motociklistu kluba “Nakts vilki” plānoto braucienu uz Berlīni, ir sagatavota petīcija, kuru jau parakstījuši 540 cilvēki, ziņo raidstacija “Radio Brīvība”.

Petīcijā ar virsrakstu “Nē karam!” pievērsta uzmanība tam, ka vairāki šī kluba biedri karo prokrievisko kaujinieku pusē Ukrainas austrumos. “Krimas okupācija, karš Donbasā… tūkstošiem nogalinātu un ievainotu ukraiņu asinis ir arī uz jūsu sirdsapziņas. Jūs nesat draudus mieram, draudus mūsu Baltkrievijai, jūs nesat karu. Mēs sakām: “Nē karam! Nē “Nakts vilkiem” Baltkrievijā!”,” teikts petīcijas tekstā.

“Nakts vilki” jau ilgu laiku cieši sadarbojas ar Krievijas varas iestādēm. Šī kluba prezidents Aleksandrs Zaldostanovs ar iesauku “Ķirurgs” bija Krievijas prezidenta Vladimira Putina uzticības persona prezidenta vēlēšanu laikā un 2013. gadā saņēma Krievijas Goda ordeni par patriotismu.

Pēc Krievijas īstenotās Krimas aneksijas ASV un Kanāda noteica sankcijas pret Zaldostanovu, tās pamatojot ar to, ka šī kluba baikeri palīdzēja izvest no Krimas bijušās Ukrainas valdības locekļus, kuri bija aizbēguši kopā ar gāzto prezidentu Viktoru Janukoviču, kā arī piedalījās Ukrainas Jūras kara spēku štāba Sevastopolē un citu objektu sagrābšanā Krimas aneksijas laikā. Eiropas Savienība vēl nav iekļāvusi kluba “Nakts vilki” dalībniekus savos sankciju sarakstos.

Krievijas Mototūrisma federācija plāno aprīļa beigās un maija sākumā rīkot braucienu ar motocikliem no Maskavas uz Berlīni, šādi atzīmējot Padomju Savienības uzvaras pār nacistisko Vāciju 70. gadskārtu. Zaldostanovs ir apstiprinājis, ka šo braucienu patiesībā plāno viņa vadītais klubs. Brauciens ir ieplānots no 25. aprīļa līdz 9.m aijam. Tā gaitā tiktu šķērsota Baltkrievija, Polija, Slovākija, Austrija, Čehija un Vācija, pa ceļam apmeklējot padomju karavīru kapus un nacisma upuru piemiņas vietas. Brauciens noslēgtos 9. maijā Berlīnē. Polijā, kur “Nakts vilki” plāno iebraukt 29. aprīlī no Baltkrievijas pilsētas Brestas, vietējie aktīvisti aicina nepieļaut šo braucienu Polijas teritorijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. labāk gejs nekā krievnacists Atbildēt

  Labi, vismaz, ka tie krievnacisti nelīdīs Latvijā. Poļiem nevajadzētu viņus ielaist savā zemē.

 2. Savukart, Eiropraidins sovasar Riga tiks sagaidits ar tplestam rokam -silti, jauki, toleranti.

 3. Malači baltkrievi!!!

  • Labak gludi ped… ar skutam kajinam no visas pasules sovasar riga, neka bardaini krievu baikeri 9 maija.

  • 540 cilvēki tie nav visi baltkrievi, tā ir viena maza čupiņa nepateicīgu laužu, kuri varbūt nemaz nebūtu nākuši pasaulē, ja pateicoties krieviem fašisms nebūtu uzvarēts…nesaprotu, kas tur slikts, ka tāda veidā tiek atzīmēta uzvaras svētki? Ja tas nepatīt Rietumiem, tas jau vēl nenozīmē, ka tas ir kaut kas slikts…kad agrāk Krievija (kā šodien Latvija) klanījās un pazemojās ASV priekšā, tad viss bija kārtībā.
   9 maija brauca uz Maskavu kā ASV, tā citi Rietumu prezidenti tai skaita arī Freiberga. Kā saka aizstāvēt savas intereses tā uzreiz uz parādi 9 maijā musina visus nebraukt un krievi tie sliktie…

   • “Krievijas intereses” tiek aizstāvētas slepkavojot ukraiņus un iznīcinot Ukrainas valsti?Kādas vispār drīkst būt Krievijasa intereses svešā valstī?Ne jau ukraiņi karo Krievijā,bet gan krievi Ukrainā.Un nemuldi par to,ka Ukrainā nav Krievijas karaspēka,jābūt galigi aklam vai debīlam lai to neredzētu.

Draugiem Facebook Twitter Google+