×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. jūnijs, 2013
Drukāt

Baltkrievijā veido aviācijas bāzi

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas pirmā militārās aviācijas bāze Baltkrievijā, kuru izveidos jau šogad, atradīsies Grodņas apgabala Lidas pilsētā netālu no Baltkrievijas robežas ar Lietuvu un Poliju, paziņoja Krievijas gaisa spēku virspavēlnieks ģenerālleitnants Viktors Bondarevs.

 

“Krievijas aviobāze Baltkrievijā tiek veidota saskaņā ar starpvaldību vienošanos par Krievijas un Baltkrievijas Savienotās valsts militāro nostiprināšanu. Kā Savienotās valsts dalībniecei Krievijai ir jāveido un jānodrošina tur sava bāze,” sacīja Bondarevs. Uz jautājumu, vai aviobāze būs tikai Krievijas spēku vai arī kopīga Krievijas un Baltkrievijas militārajiem spēkiem, Bondarevs atbildēja, ka “sākotnēji tā būs tikai Krievijas bāze, bet pēc tam jau redzēsim”. “Galīgais lēmums par aviobāzes atrašanās vietu paredz, ka tā būs Lidas pilsētā Baltkrievijas ziemeļrietumos. Bāzi iekārtos Baltkrievijas puse, mēs viņiem palīdzēsim. Aviobāze būs nozīmīgs Savienotās valsts pirmā stratēģiskā aizsardzības ešelona elements, kas nodrošinās Baltkrievijas gaisa telpas nosegšanu,” klāstīja Krievijas gaisa spēku galvenais komandieris. Viņš norādīja, ka Lidas lidlaukā Krievijas militārās aviācijas bāzes izvietošanai nav nepieciešams būvēt jaunus objektus.

“Tajā tiks izvietoti modificētie iznīcinātāji “Su-27SN3″,” paziņoja komandieris. Runājot par aviācijas grupējumu izvietošanu bāzē, Bondarevs sacīja, ka sākotnēji Lidā būs izvietoti vien iznīcinātāji, bet pēc tam tiks pieņemti turpmāki lēmumi.

Aprīlī vizītes laikā Minskā Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu paziņoja, ka Krievija plāno Baltkrievijā izvietot savu militārās aviācijas bāzi. Viņš sacīja, ka šogad Baltkrievijā tiks izveidota aviācijas komandantūra un izvietots pirmais kaujas iznīcinātāju posms, bet 2015. gadā tur parādīšoties aviācijas pulks.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+