×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. janvāris, 2012
Drukāt

Baltkrievijas inteliģence lūdz Lukašenko atbrīvot opozicionārus

Vairāki pazīstami Baltkrievijas inteliģences pārstāvji vērsušies pie prezidenta Aleksandra Lukašenko ar atklātu vēstuli, lūdzot atbrīvot opozicionārus, kas izcieš cietumsodus saistībā ar piedalīšanos 2010. gada 19. decembra pēcvēlēšanu protestos, vēsta tīmekļa medijs “Telegraf”.

“Tā ir sanācis, ka vairāku pazīstamu baltkrievu dzīve ir atkarīga tieši no Jums. Šie cilvēki ir jūsu politiskie oponenti, bet viņi nav baltkrievu tautas ienaidnieki. Tāpēc noteikti Jūs lūdzam – izlaižat viņus brīvībā,” teikts inteliģences vēstulē. Opozīcijas politiķi, nebūdami noziedznieki, nepelnīti cietumos zaudē veselību un dzīves gadus, norāda vēstules autori. “Gluži pretēji, viņi ir darījuši visu iespējamo, lai dzīve Baltkrievijā kļūtu labāka. Rīkojušies tā, kā to prasīja viņu sirdsapziņa.”

Inteliģences pārstāvji mudina Lukašenko “uz cilvēku rūpēm par savu dzimteni neatbildēt ar cietsirdību”, bet gan izmantot prezidenta tiesības un politieslodzītos atbrīvot. “Mēs esam pārliecināti, ka šo aicinājumu atbalstīs teju vai visi baltkrievi. Jo neatkarīgi no politiskajiem uzskatiem baltkrievi vēlas savās mājās mieru, rāmumu un saskaņu,” uzsver vēstules autori.

Lukašenko jau ir apžēlojis vairākus “19. decembra lietā” notiesātos, tomēr aiz restēm joprojām atrodas bijušie prezidenta vēlēšanu kandidāti Nikolajs Statkevičs un Andrejs Saņņikovs, kā arī pilsoniskās kampaņas “Eiropeiskā Baltkrievija” koordinators Dmitrijs Bondarenko un partijas “Baltkrievijas kristīgā demokrātija” izveidošanas komitejas līdzpriekšsēdētājs Pāvels Severiņecs.

Atklāto vēstuli parakstījuši tautas dzejnieks Rigors Boroduļins, tautas mākslinieks režisors Viktors Dašuks, tautas māksliniece Zinaīda Bondarenko, Zinātņu akadēmijas akadēmiķis Radims Goreckis un vēstures zinātņu doktors Leonīds Ličs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+