×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. marts, 2012
Drukāt

Baltkrievijas opozīcijas līderim liegts doties uz Lietuvu

Baltkrievijā opozīcijā esošās Apvienotās pilsoņu partijas līderim Anatolijam Ļebedko liegts doties uz Lietuvu, kur politiķim bija iecerēta tikšanās ar Lietuvas parlamenta, Ārlietu ministrijas un Viļņas domes pārstāvjiem.

Kā stāstīja pats Ļebedko, viņš ar automašīnu bijis ceļā uz Lietuvu, taču robežsargi viņam lieguši šķērsot robežu, apgalvojot, ka Ļebedko nav tiesību iebraukt Eiropas Savienības dalībvalsts teritorijā. Robežsargiem ievadot datorā Ļebedko pases numuru, noskaidrojies, ka viņam liegts pamest valsti, atklāja Ļebedko, kurš to uzskata par politisku lēmumu.

Baltkrievijas prokuratūra 1. martā paziņoja, ka personām, kas kaitējušas valsts politiskajam vai ekonomiskajam tēlam, būs liegts pamest valsti. Pēc pretrunīgi vērtētās Aleksandra Lukašenko uzvaras prezidenta vēlēšanās 2010. gada decembrī un tai sekojošās opozīcijas protestu apspiešanas un protestētāju arestiem Rietumi ir pastiprinājuši sankcijas pret Baltkrieviju. Toreiz demonstrācijās pret vēlēšanu rezultātu falsifikāciju tika aizturēti vairāk nekā 700 cilvēku, un pēc tām tika ieslodzīti arī seši bijušie prezidenta amata kandidāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+