×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. aprīlis, 2012
Drukāt

Baltkrievijas Žurnālistu savienība apsūdz ES spiediena izdarīšanā uz medijiem

Eiropas Savienība, nosakot sankcijas vairākiem Baltkrievijas žurnālistiem, izvērsusi spiedienu pret baltkrievu masu medijiem, kas mūsdienu pasaulē ir bezprecedenta situācija, uzskata Baltkrievijas oficiālās Žurnālistu savienības priekšsēdētājs Anatolijs Lemešenoks.

“Mūsuprāt, runa ir par neslēptu spiedienu uz Baltkrievijas masu medijiem ar mērķi piespiest mainīt redakcijas politiku un atsevišķu žurnālistu uzskatus,” sacīja Lemešenoks. Tas, ka 13 Baltkrievijas žurnālistiem noteiktas vīzu sankcijas, visā mūsdienu pasaulē ir bezprecedenta situācija, norādīja savienības priekšsēdētājs.

“ES sankcijas ir ne tikvien vērstas pret tiem mediju darbiniekiem, kuri ir ietverti “melnajā sarakstā”, bet tādējādi tiek dots skaidrs un nepārprotams signāls citiem žurnālistiem par to, cik asa reakcija sekos gadījumā, ja informācija un viedokļi, kurus viņi izplata, nonāks pretrunā ar ES vadības viedokli,” teikts Žurnālistu savienības oficiālajā paziņojumā. ES darbības ir pretrunā ar Eiropas preses brīvības hartu, Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvenciju, Starptautisko paktu par pilsoņu un politiskajām tiesībām, kā arī ES pamattiesību hartu, sacīja Lemešenoks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+