Sports
Futbols

Baltkrievu brīnumdaris Jūrmalā 16

foto: SynotTip futbola Virslīga

Par Latvijas futbola čempioni pirmo reizi kļuvis Jūrmalas “Spartaks” – klubam šis ir desmitais gads, piektais virslīgā un izcīnīts pirmais zelts!

Uzbrucējs Edgars Gauračs, kuram tas arī ir pirmais Latvijas tituls, paveikto nodēvējis par brīnumu. Pavasarī Jūrmalu neviens nepieskaitīja pie titula pretendentiem. Trijniekā teju visi redzēja FK “Ventspils”, FK “Liepāja” un FK “Jelgava”. Taču “Spartaks”, kas līdz šim ne reizi nebija ticis augstāk par piekto vietu, jau no pirmajām kārtām bija līderu vidū, vasarā atrāvās no konkurentiem un šķita, ka titula īpašnieks jau ir praktiski skaidrs. Beigās gan iznāca kritums, taču – ar laimīgām beigām. Jāatzīmē, ka pavasarī “Spartaks” pirmo reizi sasniedza Latvijas kausa finālu, kurā zaudēja jelgavniekiem.

Lielākais brīnumdaris ir galvenais treneris Oļegs Kubarevs, kurš “Spartaku” pusi sezonas vadīja jau pirms trim gadiem. 50 gadus vecais baltkrievu speciālists daudz uzticējās jaunajiem spēlētājiem (20 gadus vecais Vladislavs Kurakins ir pārliecinoši jaunākais pamatvārtsargs virslīgā, kapteinim Jevgeņijam Kazačokam ir tikai 21), uzaicināja meistarīgus tautiešus un izveidoja vienotu ansambli. “Spartakam” ir vismazāk ielaisto vārtu (19), bet iesistajos dalīta pirmā vieta ar FK “Ventspils” (46).

Oļegs Kubarevs: “Bija kritumi, taču svarīgākais, ka vajadzīgajā brīdī savācāmies un vispirms paši sev pierādījām, ka problēmas var risināt ne tikai uz talanta rēķina. Komanda ir ļoti jauna, spēlētājiem tā būs laba pieredze, ka dzīvē viss jāsasniedz ar darbu. Galvenā problēma bija psiholoģija, jo fiziski ne Ventspilij, ne Jelgavai nezaudējām. Varbūt tad, kad bija desmit punktu pārsvars, mazliet atslābinājāmies – cilvēks ir cilvēks. Mums vidējais vecums ir 23 gadi. Kāpēc mēs esam čempioni? Pratām izvēlēties pareizo spēles modeli un čempionātu aizvadīt bez kritumiem – ja neskaita pēdējo apli. Mūs kā jauniņos, iespējams, nenovērtēja.”

Saistītie raksti

Viņam pašam šis arī ir pirmais čempionu tituls trenera karjerā. Kubarevs lepojas, ka savulaik, strādājot ar Baltkrievijas vienību “Gomeļ”, Eirokausos vienu puslaiku lieliski spēlēja pret slaveno “Liverpool”. Sitienu attiecība 12:2, uz tablo gan 0:0. Beigās angļi uzvarēja ar 1:0, savās mājās 3:0. Bet arī 45 minūtes jāmāk vazāt aiz deguna tāds grands.

Atgriežoties pie “Spartaka”, Kubarevs ir pateicīgs kluba vadībai, kas deva zaļo gaismu leģionāru piesaistē, vasarā pat varējis atvest vēl vairākus, taču nolemts iztikt ar esošajiem resursiem. “Spartakam” jau sezonas sākumā pieteikumā bija desmit ārzemnieki, salīdzinājumam līdzšinējiem čempioniem FK “Liepāja” – tikai divi. Svarīga gan nav kvantitāte, bet kvalitāte un arī te Jūrmala bija trāpījusi. Ko tikai apstiprina fakts, ka čempionu sastāvā nav neviena Latvijas izlases spēlētāja.

LA.lv