×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
31. janvāris, 2013
Drukāt

“Balttour 2013” ar Krievijas akcentu


Foto - LETAFoto - LETA

Starptautiskā tūrisma izstāde gadatirgus “Balttour 2013” šogad notiks jau 20. reizi. Tā organizēta no 8. līdz 10. februārim Ķīpsalas izstāžu centra abās hallēs. 
Rīkotāji sola vēl lielāku dalībnieku skaitu nekā pērn, bet īpaša iezīme būs lielā Krievijas tūrisma nozares pārstāvju delegācija.


“Balttour 2013″ notiek laikā, kad, pēc Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) prezidentes Kitijas Gitendorfas vārdiem, tūrisma industrija Latvijā atkal piedzīvo izaugsmi un ir pamats lepoties ar paveikto. Par ienākošo tūrismu otrdien to apliecināja arī Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) direktors Armands Slokenbergs: ”Par divciparu skaitli izaugsmes rādītājos mēs runāt droši vien nevarēsim, bet par kvalitatīvu tūrismu un to, ka Latviju apceļojošie tūristi te uzturas ilgāk, un par pieaugumu Latvijā atstātās naudas ziņā gan.” Skaidrs, ka 2012. gadā pieaudzis tūristu skaits no NVS un Krievijas. Ne velti “Balttour 2013″ ieskaņā paredzēti tādi tūrisma profesionāļiem domāti pasākumi kā, piemēram, ”Balttour forums. NVS valstu fokuss” un ”Krievijas – Baltijas kultūras un tūrisma forums”. Krievijas kultūras ministra padomnieks Nikolajs Novičkovs preses konferencē otrdien uzsvēra, ka Rīga Krievijas tūrisma nozarei ir interesanta ne tikai kā galamērķis, bet arī kā izejas punkts uz citām Baltijas reģiona valstīm. Bet Baltijas ceļotājiem piedāvās apmeklēt ne tikai Maskavu un Sanktpēterburgu, bet arī reģionus.

“Balttour 2013” izstādi un forumu rīko Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija kopā ar izstāžu rīkotājsabiedrību “BT 1”. Organizatori ziņo, ka hallēs “Apceļo Latviju” un “Atklāj pasauli” gaidāmi vairāk nekā 300 stendu, kuros savu piedāvājumu rādīs ap 700 tūrisma uzņēmumu no 34 valstīm. Pirmo reizi “Balttour” piedalīsies Vjetnama, Taivāna un Mjanma. Plašāk nekā agrāk būs pārstāvēta Igaunija un Lietuva. Tāpat lielāks piedāvājums gaidāms no firmām, kas nodrošina ceļošanu ūdeņos. Jāatzīmē, ka izstādē ar savu stendu piedalīsies arī a/s ”Lauku Avīze”.

Kā ierasts, ”Balttour” ir laiks, kad ceļojumiem un ceļojumu pakalpojumiem tiek piedāvātas īpaši izdevīgas cenas.

 

Fakti

Izstāžu rīkotājsabiedrība “BT 1” lēš, ka apmeklētāju skaits trīs dienās varētu sasniegt vismaz 30 000 interesentu.

Ieejas biļešu cenas pieaugušajiem būs Ls 3; skolēniem un pensionāriem – Ls 2,5.

Paredzētas arī ģimenes un grupu biļetes, bet bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+