×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
22. septembris, 2017
Drukāt

Baltu vienības dienā degs ugunskuri pilskalnos (4)

Foto: alkas.ltFoto: alkas.lt

No Baltkrievijas līdz Kanādai
22. septembrī tiek atzīmēta Baltu vienības diena, kurā baltu pēcteči Lietuvā, Latvijā un visā pasaulē aicināti pievienoties Baltu Vienības uguņu sasauksmei un laikā no plkst. 20 līdz 21 iedegt ugunis kalnos, pilskalnos un citās ar baltu vēsturi saistītās vietās. It īpaši šogad, jo 2017. gads Lietuvā ir Pilskalnu gads! Sirmā senatnē pilskalnos iedegti ugunskuri ir aicinājuši mūsu senčus vienoties cīņai un aizsargāt savu zemi, savu dzīvību un savdabību.

Dalībniekiem tiek ieteikts pienācīgi sagatavot uguns vietu, iekurt uguni, pacelt karogus, dziedāt himnas un citas ar tautiskumu un baltu saiknēm saistītas dziesmas, runāt par baltu vēsturi, valodām un paražām. Ja tuvumā ir arī citi kalni, uz kuriem arī pulcējas domubiedri, iesakām pacelt degošas kārtis, vērst augšup lāzeru starus, palaist gaisā uguns lukturīšus vai citādi parūpēties, lai jūsu gaisma būtu saskatāma. Ir vērts atcerēties rudens vienādību un tai tuvo kalendāro svētku paražas.

2016. gadā Baltu vienības ugunis atmirdzēja aptuveni 180 pilskalnos Lietuvā, Latvijā, Polijā, Baltkrievijā un citās valstīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ne tikai izjauktās sliedes. Gar mūsu robežu braļukas sabūvēja 1)Būtiņģes naftas ostu 2)Akmenes cementa fabriku 3)Mažeiķu naftas rūpnīcu 4)nu jau apturēto Ignalīnas atomstaciju. Un varbūt vēl kaut ko.

  2. Dari, ko iesaki citiem.

  3. Būtu labāk baltu vienotības vārdā atjaunojuši Reņģes – Mažeiķu dzelzceļa līniju.

Draugiem Facebook Twitter Google+