Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
6. decembris, 2013
Drukāt

Baltvāciešu grāfs Lambsdorfs Latvijai uzdāvina 19.gadsimta Bībeles (1)

Foto no Latvijas Ārlietu ministrijas arhīva.Foto no Latvijas Ārlietu ministrijas arhīva.

Pirmais Vācijas vēstnieks atjaunotajā Latvijā grāfs Lambsdorfs uzdāvinājis Latvijas Nacionālajai bibliotēkai divus 19. gadsimta pirmās puses Bībeles izdevumus latviešu valodā, portālu ”LA.lv” informēja Ārlietu ministrija.

Šo ģimenes dāvinājumu nodošanu bibliotēkai Lambsdorfa kungs uzticēja vēstniecei Elitai Kuzmai.

4.decembrī saņemot vērtīgo dāvinājumu, vēstniece  izteica prieku, ka Latvijā dzīvojušie baltvācieši gan pēc pašu iniciatīvas, gan ciešā sadarbībā ar latviešu muzejiem, pētniecības institūtiem, valsts iestādēm sniedz būtisku ieguldījumu unikālā kultūras mantojuma saglabāšanā un atjaunošanā . ”Latvija ir kultūras telpa, kuras šodienas seju veido gan latviešu etnogrāfiskais mantojums, gan Latvijas teritorijā dzīvojošās tautas un kopienas,” atzina Kuzma.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lūdzu, vai nevarētu kaut pāris teikumos iepazīstināt ar pašu grāfu! Vai viņš ir Dzirciema muižas īpašnieku pēcnācējs?

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (61)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+