×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
8. jūlijs, 2015
Drukāt

Baltvilka balvas starptautiskā laureāte šogad ir Igaunijas rakstniece Aino Pervika

Foto - LETAFoto - LETA

Starptautiskā Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā un grāmatu mākslā balva.

Jāņa Baltvilka balvas starptautiskā laureāte šogad ir Igaunijas rakstniece Aino Pervika (Aino Pervik), bet balvu par viņas grāmatas “Prezidents” tulkojumu latviešu valodā saņems Maima Grīnberga, aģentūru BNS informēja Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā koordinatore Alīse Nīgale.

Šogad dzejnieka Jāņa Baltvilka vārdā nosauktā balva, ko dibinājusi Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP), tiks pasniegta 11.reizi. Pirmo reizi tiks pasniegta “Latvijas valsts mežu” balva “Jaunaudze” par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā.

Aino Pervika viesosies Rīgā un kopā ar savu meitu, Latvijā un daudzās citās valstīs tulkoto bērnu grāmatu autori Piretu Raudu, kas radījusi lieliskās ilustrācijas arī grāmatai “Prezidents”, piedalīsies Starptautiskajos bērnu literatūras lasījumos “Drakoni debesīs” 24.jūlijā Jaunā Rīgas teātra Kamerzālē plkst.11.

Lai stiprinātu talantīgu autoru pievēršanos tieši bērnu literatūrai un grāmatu mākslai, šogad nodibināta balva “Jaunaudze” par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā.

Kas šogad būs Baltvilka balvas ieguvēji oriģinālliteratūrā un grāmatu mākslā, noskaidrosies balvas pasniegšanas ceremonijā 24.jūlijā, Jāņa Baltvilka 71.dzimšanas dienā. Žūrija vērtējusi latviešu valodā izdotās bērnu grāmatas, kas iznākušas no 2014.gada maija līdz šā gada maijam, un nosaukusi 14 nominantus:

Ingu Gaili par dzejas krājumu ģimenēm ar bērniem “Vai otrā grupa mani dzird?” (nominēta arī LVM balvai “Jaunaudze”),

Arno Jundzi par prozas grāmatu “Kristofers un Ēnu ordenis”,

Luīzi Pastori par sērijas “Mākslas detektīvi” grāmatām “Pazudušais pērtiķis” un “Neredzamais cilvēks”,

Ievu Melgalvi par prozas grāmatu “Zvaigzne, bulta un Laī” (nominēta arī balvai “Jaunaudze”),

Ievu Samausku par dzejas krājumiem “Oliņš Boliņš sēž uz soliņa” un “Ķiķināšanas gadalaiks” un prozas grāmatu “Govs uz bagāžnieka”,

māksliniekus Mārtiņu Zuti par bilžu grāmatu “Nenotikušais atklājums” (nominēts arī balvai “Jaunaudze”),

Elīnu Brasliņu par ilustrācijām grāmatām “Neredzamais cilvēks”, “Pazudušais pērtiķis”, “Govs uz bagāžnieka”,

Anitu Paegli par ilustrācijām Jura Zvirgzdiņa grāmatām “Miega pasaka” un “Ziemas pasaka”, Jāņa Baltvilka grāmatai “Kaķuzirņi un kurmjukārkli”,

Aneti Meleci par ilustrācijām dzejas krājumam “Vai otrā grupa mani dzird?”,

Reini Pētersonu par ilustrācijām Jāņa Joņeva grāmatai “Slepenie svētki” un sērijas “Mazā Mula pēta”grāmatām “Klusā daba kopā ar mazo Mulu”, “Dzīvnieki mākslas darbos”, “Mula un portrets”,

Guntaru Sietiņu par ilustrācijām sērijas BIKIBUKS grāmatai Nr.44 – Aleksandrs Čaks “Pavasaris pilsētā,

Ināru Garklāvu par ilustrācijām sērijas BIKIBUKS grāmatai Nr. 50 – Fricis Bārda “Lietusvīriņš”,

Indru Sproģi par ilustrācijām sērijas BIKIBUKS grāmatai Nr. 59 – Uldis Auseklis “Vējš rudenī spēlē paslēpes”,

Alise Mediņa par ilustrācijām sērijas BIKIBUKS grāmatai Nr. 55 – Rainis “Mīkla” nominēta balvai “Jaunaudze”.

Šogad grāmatas vērtēja LBJLP prezidente un Latvijas Universitātes profesore Ilze Stikāne, Latvijas Nacionālās bibliotēkas projektu vadītāja Liega Piešiņa, mākslas zinātniece, LU docente Austra Avotiņa, Latvijas Mākslas akadēmijas docente Aiga Dzalbe, literatūras kritiķis, tulkotājs, Rakstniecības un mūzikas muzeja kurators Aivars Madris, komponists un trīs bērnu tētis Andris Sējāns.

Žūrijas locekļi atzinīgi pieminējuši arī vairāku mākslinieku veikumu, kas nominantu sarakstā sīvās konkurences dēļ tomēr nenokļuva: sērijas BIKIBUKS grāmatu ilustrāciju autorus Andri Eglīti, Helēnu Heinrihsoni, Rūtu Briedi, Ievu Maurīti, Antu Penci, Ilmāru Blumbergu, kā arī mākslinieku Juri Petraškēviču.

Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā pasniegšana notiek kopš 2004.gada, bet kopš 2008.gada balvu piešķir arī vienam Baltijas jūras reģiona rakstniekam un viņa darba tulkotājam. Balvas uzdevums ir fokusēt sabiedrības uzmanību uz pozitīvu mērķi – bērnu, kurš lasa interesantu un skaistu grāmatu latviešu valodā.

Baltvilka balvas mērķis ir palīdzēt latviešu bērnu literatūrai nonākt jaunā attīstības pakāpē, pievērst talantīgu rakstnieku un mākslinieku interesi bērnu grāmatām un rosināt bērnus un viņu vecākus izvēlēties augstvērtīgas grāmatas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+