Tulkotāja Mudīte Treimane.
Tulkotāja Mudīte Treimane.
Foto: LETA

Baltvilka balvu par labāko tulkojumu saņems Mudīte Treimane 0

Šovasar 24. jūlijā, dzejnieka Jāņa Baltvilka 70. jubilejas gadā, Baltvilka balvu pasniegs desmito reizi, bet jau zināmi starptautiskie laureāti un nominētie latviešu autori, vēsta Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomes pārstāve Alīse Nīgale.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
RAKSTA REDAKTORS
VIDEO. “ASV aizliedz ar likumu, Latvijā tirgo uz katra stūra!” Brīdina par zīdaiņiem bīstamām precēm 13
Lasīt citas ziņas

Šogad Žūrija vērtējusi latviešu valodā izdotās bērnu grāmatas, kas iznākušas no 2013. gada maija līdz šā gada maijam, un nosaukusi 11 nominantus: rakstniekus Laimu Kotu, Uldi Ausekli, Māru Cielēnu, Māri Runguli un Juri Zvirgzdiņu, māksliniekus Gitu Treici, Mārtiņu Zuti, Alekseju Naumovu, Elīnu Brasliņu, Gundegu Muzikanti un Reini Pētersonu, kā arī starptautiskos laureātus.

Žūrija paziņo, ka Jāņa Baltvilka balvas starptautiskā laureāte šogad ir Somijas rakstniece Henrika Andersone (Henrika Andersson), bet balvu par viņas pusaudžiem veltītās grāmatas “Emma Glorija un sarkanā Ilgu grāmata” (izdevniecība “liels un mazs”) izcilo tulkojumu latviešu valodā saņems Mudīte Treimane.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pazīstamais bērnu rakstnieks Juris Zvirgzdiņš un gleznotājs Aleksejs Naumovs nominēti balvai par grāmatu “Ahoi! Plūdi Daugavā” (izdevniecība “Zvaigzne ABC”).

Veiksmīgs kopdarbs, par kuru balvai izvirzīts gan autors, gan ilustratore Gita Treice, ir arī Jura Zvirgzdiņa grāmata “Taro, Tama un Kicune: stāsts par viduslaiku Japānu” (izdevniecība “Pētergailis), tāpat veicies arī grāmatas “Lapsu kalniņa mīklas” (izdevniecība “liels un mazs”) autoriem – rakstniekam Mārim Rungulim un ilustratoram Reinim Pētersonam, kura veiksmju sarakstā ir arī “Ainava kopā ar mazo Mulu” (biedrība bērniem “DROŠI un KOŠI”).

Māksliniece Gita Treice žūrijas atzinību izpelnījusies arī ar ilustrācijām vēl divām citām grāmatām – Rafaela Alberti dzejas izlasei “Jūrnieks uz sauszemes” un bilžu grāmatiņai “Rāmi zvēri” sērijā BIKIBUKS (abas izdevis “liels un mazs”).

Balvu var iegūt arī Laima Kota par grāmatu “Matilde un Terēze jeb kā būt Te, Tur un Citur” (izdevniecība “Dienas grāmata”), Uldis Auseklis par dzejoļu krājumu “Man ir runcis Francis” (“Jumava”) un Māra Cielēna par grāmatām “Pelītes Pērlītes brauciens ar gultu”, “Mazais mākoņzaurs” un krāsojamu dzejoļu grāmatu sēriju mazākajiem bērniem (visas iznākušas apgādā “Lietusdārzs”).

Ilustrāciju kategorijā balvai izvirzīts Mārtiņš Zutis par košām un aizraujošām ilustrācijām Lēlo Tungalas dzejas izlasei “Daudzpusīgais ronis” (“liels un mazs”), spilgti pamanāmā debitante bērnu grāmatu mākslā Elīna Brasliņa, īpaši izceļot viņas bilžu grāmatiņu “Gaidītāja meža cūka” sērijā BIKIBUKS (“liels un mazs”), kā arī Gundega Muzikante par ilustrācijām Ineses Zanderes grāmatai “Pūķa ceļojums” (izdevusi Rīgas Doma pārvalde), Ievas Samauskas grāmatai “Kad kaķēnu sauc par pelīti?” (“Lietusdārzs”) un bilžu grāmatu “Mājiņa” sērijā BIKIBUKS (“liels un mazs”).

Reklāma
Reklāma

Žūrija nolēmusi īpašu atzinību izteikt arī dizaineriem Ūnai Laukmanei par grāmatu “Jūrnieks uz sauszemes” un Ivam Zennem par grāmatu “Lapsu kalniņa mīklas”, uzsverot, ka viņi spējuši savienot autora tekstu un ilustratora radīto vizualizāciju pārdomātā maketā, padarot grāmatas koptēlu pilnīgu.

Kas būs balvas ieguvēji oriģinālliteratūrā un grāmatu mākslā, noskaidrosies balvas pasniegšanas ceremonijā 24. jūlijā, Jāņa Baltvilka 70. dzimšanas dienā.

Šogad grāmatas vērtēja LBJLP prezidente un Latvijas Universitātes profesore Ilze Stikāne, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova, mākslinieks Juris Petraškevičs, Latvijas Mākslas akadēmijas docente Aiga Dzalbe, literatūrkritiķe Anda Baklāne, radio un TV raidījumu vadītājs Gustavs Terzens.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.