×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. jūlijs, 2015
Drukāt

Baltvilka balvu saņēmusi Luīze Pastore un Anita Paegle

Foto: LETAFoto: LETA

Starptautiskā Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā un grāmatu mākslā balva.

Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā saņēmusi Luīze Pastore, bet bērnu grāmatu mākslā – Anita Paegle, aģentūru LETA informēja balvas organizatoru pārstāve Alīse Nīgale.

Pastore balvu saņēma par sērijas “Mākslas detektīvi” grāmatām “Pazudušais pērtiķis” un “Neredzamais cilvēks”, kuras izdevis “Neputns”. Kā norādīja Nīgale, grāmatu spraigie sižeti un izteiksmīgā valoda aizrauj ar meklējumu garu, rosina iztēli un fantāziju un pievērš bērnu uzmanību Latvijas vēstures un mākslas faktiem.

Savukārt Paeglei balva tika piešķirta par ilustrācijām trīs grāmatām – Jura Zvirgzdiņa pasakām “Miega pasaka” un “Ziemas pasaka”, kā arī Jāņa Baltvilka pekstiņstāstiem “Kaķuzirņi un kurmjukrārkli”. Nīgale norādīja, ka grāmatu ilustrāciju augstā mākslinieciski estētiskā kvalitāte, dabas un pilsētvides vērojuma savdabība un bērnam tuvais pasaules redzējums rosina radošo iztēli un attīsta spēju iedziļināties.

Starptautiskās Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā šā gada starptautiskā laureāte ir Igaunijas rakstniece Aino Pervika, bet balvu par viņas stāstu grāmatas “Prezidents” izcilo tulkojumu, iedzīvinot cilvēcisko prezidenta tēlu latviešu valodā, saņēma Maima Grīnberga.

Šogad pirmo reizi tika pasniegta VAS “Latvijas Valsts mežu” balva “Jaunaudze”, kuru par debiju bērnu literatūrā saņēma Mārtiņš Zutis. Viņš tika apbalvots par izdevniecībā “Liels un mazs” izdoto grāmatu “Nenotikušais atklājums”, kurā mākslinieks vienpersoniski radījis valdzinošu grāmatas tēlu – saturu, ilustrācijas un dizainu, piedāvājot iedvesmojošu paraugu bilžu grāmatai, kurā notiek intelektuāla dauzīšanās.

Laureāti saņēma diplomus, mākslinieces Ineses Brants veidoto balvu un naudas prēmiju 1400 eiro apmērā, kā arī iespēju vienu mēnesi dzīvot un strādāt Ventspils Starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā, saņemot radošo stipendiju. Balvas “Jaunaudze” laureāts saņēma naudas prēmiju 900 eiro apmērā.

Žūrija īpašu atzinību izteica Ingai Gailei un Anetei Melecei par izcili saskanīgo kopdarbu dzejoļu krājumā “Vai otrā grupa mani dzird?”, ar valodas un vizuālo tēlu asprātīgi aicinot dažāda vecuma lasītājus iejusties maza bērna, pusaudža un vecāku domās un izjūtās reālās ikdienas situācijās.

Žūrijas atzinību saņēma arī izglītojošo uzdevumu grāmatu sērijas “Mazā Mula pēta” radošā komanda par veiksmīgiem, aizraujošiem, zinātkāri rosinošiem izdevumiem, kas ar emocionāli iesaistošo meitenītes tēlu ieinteresē un pieradina pie mākslas gan nākamos muzeju apmeklētājus, gan viņu vecākus. Grāmatu sēriju izdod biedrība “Droši un koši”.

Portāla “Delfi” lasītāju simpātiju balsojuma balvu, kuru pasniedza portāla kultūras redaktors, dzejnieks Henriks Eliass Zēgners, saņēma mākslas uzdevumu grāmatas “Dzīvnieki mākslas darbos” izdevējs – biedrība “Droši un koši”.

Konkursa žūrijā šogad grāmatas vērtēja Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes prezidente un Latvijas Universitātes (LU) profesore Ilze Stikāne, Latvijas Nacionālās bibliotēkas projektu vadītāja Liega Piešiņa, mākslas zinātniece, LU docente Austra Avotiņa, Latvijas Mākslas akadēmijas docente Aiga Dzalbe, literatūras kritiķis, tulkotājs, Rakstniecības un mūzikas muzeja kurators Aivars Madris, komponists un trīs bērnu tētis Andris Sējāns.

Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā pasniegšana notiek kopš 2004.gada, bet kopš 2008.gada balvu piešķir arī vienam Baltijas jūras reģiona rakstniekam un viņa darba tulkotājam. Balvas uzdevums ir fokusēt sabiedrības uzmanību uz pozitīvu mērķi – bērnu, kurš lasa interesantu un skaistu grāmatu latviešu valodā.

Baltvilka balvas mērķis ir palīdzēt latviešu bērnu literatūrai nonākt jaunā attīstības pakāpē, pievērst talantīgu rakstnieku un mākslinieku interesi bērnu grāmatām un rosināt bērnus un viņu vecākus izvēlēties augstvērtīgas grāmatas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+