Kultūra
Kultūrpolitika

Balvai “Laiks Ziedonim” var pieteikt pretendentus vēl tikai šonedēļ0

Foto: Margarita Germane

Apbalvojums “Laiks Ziedonim” vēl tikai līdz 23. februārim gadu aicina pieteikt un pieteikties balvas pretendentus piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, bērniem un jauniešiem, tautsaimniecībā un par dzīvi literatūrā, informē Kristīne Tjarve.

Pretendenti var būt gan jaunieši, gan aktīvi zinātnieki, gan tie, kuri nodot savas zināšanas citiem, attīstot Latvijas tautsaimniecību, gan bibliotekāri. Laureāti, kā ierasts, tiks paziņoti īpašā cildināšanas ceremonijā 3. maijā – Imanta Ziedoņa 85. dzimšanas dienā.

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” apbalvojumu “Laiks Ziedonim” iedibināja 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas jau piekto gadu tiek meklētas ikviena pretendenta personībās. Tā ir iespēja ikvienam pamanīt un izcelt kādu savu novadnieku, darba devēju, kolēģi vai aktīvu jaunieti. Līdz šim apbalvojumu saņēmuši 20 laureāti no dažādiem Latvijas novadiem un disasporā dzīvojošie latvieši. Apbalvojumu atbalsta mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, nodrošinot katras nominācijas laureātam naudas balvu 3 000 eiro apmērā.

Nominācijā Dzīve literatūrā “Bize” balvu saņems savdabīgākais, aizrautīgākais un izteiksmīgākais stāstnieks, kas ar saviem stāstiem iedzīvina un valodā uztur savam novadam, pagastam, tieši tai vietai un videi raksturīgo.

Nominācijā Zinātnē “Taureņu uzbrukums” apbalvos zinātnieku ar doktora grādu, kurš ir vaduguns – viņš zina savu ceļu un nešaubīgi iet uz priekšu, izgaismojot ceļu citiem.

Nominācijā Novadpētniecībā “Kedas” apbalvos radošo profesiju pārstāvjus. Tie ir cilvēki ar nerimstošu meklētāja jeb pētnieka garu, ar kādu zīmīgu un jau paveiktu darbu, kas pelnījis sabiedrības uzmanību un jau tagad ir uzskatāms par ieguldījumu Latvijas attīstībā un nākotnē.

Nominācijā Bērniem un jauniešiem “Rabarbers” cildinās cilvēku – bāku, kurš rāda gaismu un parāda virzienu.

Nominācijā Tautsaimniecība “Zemi es mācos” 2018. gadā cildinās Latvijas cilvēkus – gudrības tālākteicējus – meistarus, amatniekus, biznesa eņģeļus, kuri nodod tālāk savas zināšanas un prasmes.

LA.lv