×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. aprīlis, 2014
Drukāt

Balvas koriem izkaltas


Foto - LETAFoto - LETA

Vakar Pasaules koru olimpiādes rīkotāji atklāja šo koru olimpisko spēļu galveno balvu. 730 gramu vieglās alumīnija balvas radošo ieceri autore tēlniece Olga Šilova raksturo šādi: “Kalna motīvs un tilta ritmiskās līnijas rosina iztēli, simbolizējot mūzikas iedvesmojošo dabu, kas pārvar valstu un kultūras robežas, bet balvā iestrādātais dzintars aizved mūs domās uz Latviju – dzintara lāsi Baltijas jūras krastā – astotās Pasaules koru olimpiādes mājvietu.” Nodibinājuma “Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle balvā saskatīja latvisku cimdu ar tautiskiem dzīpariem, bet katrs, tēlu uzlūkojot, var ļauties savai fantāzijai. Šādas balvas pavisam ir 29, jo tieši tik kategorijās tā dēvētajos čempionu konkursos sacentīsies augstākās raudzes kori. Savukārt uzvarētāji tā dēvētajā tautas kategorijā, kuru starptautiskā pieredze nav tik liela, balvā saņems zelta, sudraba un bronzas medaļas.

Pasaules koru olimpiāde, kas norisināsies Rīgā no 9. līdz 19. jūlijam, ir lielākais pasaules koru mūzikas festivāls. Pasākums tiek rīkots kopš 2000. gada un notiek reizi divos gados. Pasaules koru olimpiādes mākslinieciskais vadītājs Ralfs Eizenbeiss vakar neslēpa prieku, ka olimpiāde Rīgā pulcēs līdz šim nebijušu dalībnieku skaitu tās vēsturē. Piedalīsies gandrīz 500 kori no vairāk nekā 60 valstīm, atvedot uz Rīgu apmēram 20 000 dalībnieku, no kuriem puse ir Latvijas dziedātāji. Piedalīsies visi Rīgas kori un apmēram 2000 dziedātāju no novadiem.

Viens no īpašajiem notikumiem būs Pasaules koru olimpiādes lielkoncerts Mežaparkā 13. jūlijā, kur vienotā korī apvienosies dziedātāji no visas pasaules.

Ieejas karšu pārdošana sāksies 15. aprīlī no plkst. 10. Pārdošanā nonāks ieejas kartes uz 40 dažādiem koncertiem un meistarklasēm. Pirmajā tirdzniecības mēnesī uz vairākiem pasākumiem būs iespējams iegādāties ieejas kartes par agrās pārdošanas cenām. Tā, piemēram, uz koncertu Mežaparka estrādē atšķirībā no Vispārējo dziesmu svētku noslēguma koncerta vairāk tiks pārdotas arī stāvvietas. Pirmajā mēnesī tās maksās piecus eiro, pēc tam desmit. Ieejas kartes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā 
www.bilesuparadize.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+