×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
1. februāris, 2012
Drukāt

Balvas par izcilību izglītībā

Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Labākie skolotāji, skolu absolventi, sabiedriskie darbinieki un izglītības mecenāti piektdienas vakarā saņēma Draudzīgā aicinājuma medaļas. Laureātu vidū bija gan sabiedrībā labi zināmas personas kā komponists Mārtiņš Brauns, kam piešķīra balvu par latviskuma uzturēšanu un veicināšanu, gan mazāk zināmi cilvēki, kas palīdzējuši skolām.


Piemēram, “Ge Money Bank” vecākais riska analītiķis Mārtiņš Ozoliņš balvu saņēma par to, ka izveidojis stipendiju fondu Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēniem. Stipendija gan ne tik daudz paredzēta kā materiāls atbalsts, bet kā pateicība labākajiem skolas skolēniem. Semestra beigās labākie ģimnāzisti tiek apbalvoti ar 20 līdz 25 latiem. “Tas nav daudz,” atzīst jaunais mecenāts. “Tomēr tā ir motivācija mācīties labāk. Ir liels prieks, kad apbalvotie skolēni pasaka paldies un sola, ka nākotnē, kad paši strādās, arī ziedos fondam.”

Mārtiņš teic, ka fondam var ziedot arī, lai palīdzētu skolai citā veidā, piemēram, grāmatu iegādē. Puisis pats pabeidzis Valmieras Valsts ģimnāziju un vēlējās atbalstīt savu skolu. Ziedot fondam viņš aicināja gan savus bijušos klasesbiedrus, gan citus absolventus.

Draudzīgā aicinājuma fonda priekšsēdētājs Jānis Endele, runājot par balvas laureātiem – bijušajiem skolēniem un viņu skolotājiem –, teica, ka izcila izglītība rodas tad, kad satiekas divas izcilas personības – skolotājs ar skolēnu. 
DrAic5_LV_11

Šādas personības satikušās Pļaviņu novada ģimnāzijā, kuras nu jau absolvente Dace Langenfelde guva izcilus sasniegumus starptautiskā vācu valodas olimpiādē, kas noritēja Hamburgā. Šos panākumus palīdzēja kaldināt ģimnāzijas skolotāja Ilze Seipule. Viņa stāsta, ka Dace ļoti motivēti un ar aizrautību mācījusies vācu valodu. “Tādi skolēni gadās reti,” atzīst I. Seipule. Dace daudz darījusi papildus mācībām skolā – vāciski lasījusi un skatījusies televīziju, vāciski sarakstījusies ar vēstuļu draugiem. Skolotāja gan arī atzīst, ka “valodas ir spēju priekšmets” un Dacei piemīt attiecīgs talants.

Pati Dace teic, ka vācu valodu čakli mācījusies tāpēc, ka apzinājusies – tā nākotnē var noderēt. Patlaban Dace Rīgas Tehniskajā universitātē studē apģērbu dizainu, bet pieļauj domu nākotnē mācīties arī Vācijā.

 

 

 

 

DrAic4_LV_11Balvas pasniegšana nominācijā “Absolvents” atgādināja, ka Latvijā ir arī izcili jaunie ģeogrāfi. Siguldas Valsts ģimnāzijas absolvents Armands Rudušs un Rīgas Natālijas Draudziņas ģimnāzijas absolvents Dāvis Immurs, vēl būdami skolēni, plūca laurus starptautiskā ģeogrāfijas olimpiādē, iegūstot zelta un sudraba medaļas. Patlaban ģeogrāfiju studē tikai Dāvis. Armands iestājies Rīgas Tehniskās universitātes Lietišķās ķīmijas fakultātē.

Dāvis toties uzskata, ka ģeogrāfija apvieno daudzas zinātnes, tāpēc joprojām nav zaudējis par to interesi. Armands stāsta, ka starptautiskajā olimpiādē nebūtu bijis iespējams uzvarēt bez vispārējas erudīcijas. Dāvis piebilst – jāzina arī politiski jautājumi.

Draudzīgā aicinājuma medaļas tika pasniegtas jau astoņpadsmito gadu.

 

 

 

 

Uzziņa

Akciju “Draudzīgais aicinājums” 1935. gadā iedibināja toreizējais Valsts prezidents Kārlis Ulmanis. Tās laikā katrs var atcerēties savu kādreizējo skolu un dāvināt grāmatas, mākslas priekšmetus, ziedot līdzekļus skolu fondiem. Draudzīgā aicinājuma fonds grāmatu dāvināšanas akciju papildinājis ar citiem pasākumiem – skolu reitinga veidošanu, kā arī medaļu pasniegšanu par izcilību izglītībā un latviskuma veicināšanā. Draudzīgā aicinājuma medaļas rotā Kārļa Ulmaņa portrets.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+