×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. maijs, 2014
Drukāt

Balvu novadā Balto zeķīšu svētkos suminās pērn dzimušos mazuļus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Svētdien, Mātes dienā, Balvu Kultūras un atpūtas centrā “Balto zeķīšu svētkos” suminās pērn Balvu novadā dzimušos un deklarētos mazuļus, informē pašvaldībā.

Sarīkojumā piedalīsies ne tikai 109 pērn novadā dzimušie bērniņi, bet arī viņu brāļi un māsas, vecāki un vecvecāki, krustvecāki un draugi.

Gatavojoties Balto zeķīšu svētkiem, rokdarbnieču pulciņa “Mežģis” dalībnieces katram mazulītim ir sagatavojušas simbolisku dāvanu – baltu zeķīšu pāri. Savukārt Balvu novada pašvaldība dāvinās piemiņas medaļu īpašā kārbiņā ar novada ģerboni vienā pusē un iegravētu bērna vārdu, uzvārdu un dzimšanas datumu – otrā.

Mazos Balvu novada iedzīvotājus ar jaukiem priekšnesumiem priecēs Zanes Meieres vadītā Kultūras un atpūtas centra bērnu deju pulciņa “Balvu Vilciņš” mazie dejotāji, Ilutas Tihomirovas vadītais dziedāšanas ansamblis “Notiņas” un pirmsskolas izglītības iestādes “Sienāzītis” mazie dziedātāji un Līgas Morozas-Ušackas vadītās deju studijas “TERPSIHORA” ritmikas jaunākās grupas (2-4 gadi) un vecākās grupas (5-6 gadi) dejotāji.

Kā norāda novadā, pirms vienpadsmit gadiem Balvu pilsētā izveidojās jauna un jauka tradīcija – sveikt iepriekšējā gadā Balvu pilsētā dzimušos bērnus. Domājot par šiem svētkiem, kopā sanāca Kultūras nama, Dzimtsarakstu nodaļas un pašvaldības aģentūras “Sociālais serviss” darbinieki. Vēlmi dāvināt baltas zeķītes Balvu pilsētas mazuļiem izteica Kultūras nama rokdarbnieču pulciņš “Mežģis”. No tā arī svētkiem radās nosaukums „Balto zeķīšu svētki”. Šo jauko tradīciju no Balvu pilsētas pārņēma Balvu novads.

Pasākumu tradicionāli rīko Balvu novada Dzimtsarakstu nodaļa sadarbībā ar Sociālo dienestu un Kultūras un atpūtas centru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+