×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. augusts, 2014
Drukāt

Balvu muzejā top jauna digitāla ekspozīcija

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Noslēgumam tuvojas pārrobežu projekts “Saglabāt, lai nepazaudētu – kultūrvēsturiskā mantojuma aizsargāšana”, kurš risinās Balvos (Latvija), Sangastē (Igaunija) un Pleskavas apgabala Dedoviču rajonā (Krievija), portālam LA.lv pastāstīja Balvu novadā.

Projekta mērķis ir muižu kompleksu attīstība to saglabāšanai, atpazīstamības veicināšanai un lietderīgai materiālā un nemateriālā kultūras mantojuma izmantošanai, pastāstīja Balvu muzeja direktore Iveta Supe. Katrā sadarbības novadā projekta rezultāti būs atšķirīgi. Balvos tā ietvaros top jauna digitāla muzeja ekspozīcija, kurā varēs iepazīt tautasdziesmas, amatnieku prasmes un novada interesantākās vietas, pastāstija Supe.

To gan oficiāli atklās tikai 30. septembrī, bet iespēja ekspozīciju aplūkot būs arī projekta noslēdzošās starptautiskās konferences “Pelēko akmeņu stāstu dienas” dalībniekiem 22. un 23. augustā.

Uz konferenci uzaicināti visi deviņi projekta asociētie partneri – Latvijas Piļu un Muižu asociācija, Latvijas Amatniecības kamera, Latvijas Muzeju biedrība, Baltinavas novada muzejs, Viļakas novada pašvaldība, Igaunijas Rudzu asociācija, Igaunijas lauksaimniecības muzejs, muzejs “Starinuška” un Pitalovas novada Tautu sadraudzības vēstures muzejs.

Paredzēts, ka konferencē piedalīsies arī Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde, Projekta Uzraudzības komitejas priekšsēdētāja Ināra Ņikuļina un komitejas locekle no Krievijas Marija Bulatova, nemateriālā kultūras mantojuma eksperte Ruta Cibule, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Latvijas Mākslas akadēmijas docētāja, mākslas zinātniece Helēnas Demakova, Latvijas Amatniecības kameras viceprezidente Diāna Karaša, un SIA “Ddstudio” pārstāvis, kas iepazīstinās kā ar mūsdienīgu risinājumu palīdzību saglabāt nemateriālo kultūras mantojumu un nodot nākamajām paaudzēm.

Ar projekta “Saglābt, lai nepazaudētu” gaitu un rezultātiem iepazīstinās projekta koordinatore Balvos, Balvu Novada muzeja direktore Iveta Supe un projekta vadītāja Sanita Putniņa. Otrajā dienā notiks starptautisks amatnieku tirdziņš Balvu pilsētas centrālajā laukumā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra, uz kuru aicināts jebkurš interesants.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+