×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
15. janvāris, 2015
Drukāt

Balvu novada Tilžā godina simtgadnieci Mariju Bukšu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Balvu novada Tilžā trešdien, 14.janvārī, savu 100 gadu jubileju atzīmēja Marija Bukša, kuru lielajā dienā jubilāri sveica Balvu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Normunds Dimitrijevs, Tilžas pagasta pārvaldes vadītāja Anna Bērziņa un Vectilžas pagasta pārvaldes vadītāja Genovefa Jermacāne.

Novada pašvaldības pārstāve Iluta Mežule stāsta, ka Marijas kundze savā mūžā uzaudzinājusi divas meitas, un tagad priecājas par saviem trīs mazbērniem un četriem mazmazbērniem, kuri visi pašlaik mācās augstskolās.

Jubilāre sava mūža lielāko daļu ir dzīvojusi un strādājusi Vectilžas pagastā, kur saimniekojusi savā lauku mājā un kur bija jādara visi smagie darbi, jo bija ļoti liela kūts, kur turēja gan pīles, gan zosis, gan aitas, gan govis, gan zirgus, gan buļļus.

Visu mūžu Marijas kundze ir bijusi čakla rokdarbniece. Pati turējusi aitas, cirpusi, vērpusi dziju un krāsojusi to. Audusi ļoti, ļoti skaistas segas, ļoti skaisti adījusi. Pat tagad vēl ir saglabājušies maisi ar viņas adījumiem.

“Simtgadniece arī ļoti mīl bērnus. Tagad gan vairāk uztraucas par saviem mazmazbērniem, kā viņiem klājas, vai pabeigs augstskolas. Un ikdienā, veroties ārā pa logu, pamana, ka Tilžā paliek mazāk jaunatnes un vispār cilvēku, ka gar logiem braukā mazāk mašīnu,” norāda pašvaldībā.

Tāpat Marija ir ticīgs cilvēks, vienmēr tuva ir bijusi baznīca. Arī par godu savai dzimšanas dienai, kaut arī pašlaik dzīvo daudzstāvu mājas 3.stāvā, mazmeitas pavadīta apmeklēja svēto misi Tilžas Svētā Jāzepa Romas katoļu baznīcā, aizgāja pie grēksūdzes un saņēma sakramentu.

Kopumā simtgadnieces dzīve nav bijusi viegla, jo visu mūžu ir smagi strādājusi ne tikai savā lauku sētā, bet arī pie dažādiem saimniekiem, kuri visādi mēdza pārbaudīt. Vēl dzīvē smags posms ir bijis, kad aizsaules ceļos ir bijusi jāpavada meita.

Jautāta, kas ir Marijas kundzes ilgā mūža noslēpums, mazmeita Ingrīda zināja atbildēt, ka visu mūžu vecmāmiņa ir turējusies pie moto – “nedari citam to, kas tev pašam nepatīk, un, lai pirksts pie netaisnīga graša nelien, nekad pie netaisnīga graša pirkstu nepieliec!”.

“Gan pati simtgadniece Marija Bukša, gan viņas tuvinieki priecājas, ka sagaidīta 100 gadu jubileja. Par ilgo mūžu ir jāpateicas Dievam. Tā ir Dieva dāvana. Novēlam, lai Marijai būtu laba veselība un lai meitas, mazbērnu un mazmazbērnu gādība un labestība piepilda visas turpmākās mūža dienas!” novēl pašvaldībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+