×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. februāris, 2016
Drukāt

Balvu par mūža ieguldījumu medicīnā saņem onkoloģe Sarmīte Baltkāje un bērnu ķirurgs Jānis Gaujēns (10)

Krūts vēža pacienšu atbalsta biedrības VITA dibinātāja, onkoloģe dr. Sarmīte Baltkāje.Krūts vēža pacienšu atbalsta biedrības VITA dibinātāja, onkoloģe dr. Sarmīte Baltkāje.

Šodien Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) “Gada balvas medicīnā 2015” pasniegšanas ceremonijā balvu par mūža ieguldījumu medicīnā saņēma onkoloģe Sarmīte Baltkāje un bērnu ķirurgs profesors Jānis Gaujēns, aģentūru LETA informēja LĀB pārstāve Sendija Burka-Šaicanova.

Baltkāje savā mūžā veikusi vairākus tūkstošus vēža operāciju, bet Gaujēna vadībā Bērnu ķirurģijas dienests izveidojies par modernu medicīnas centru, kurā veic vēdera un krūšu dobuma, neiroķirurģiskas, ortopēdiskas, uroloģiskas un citas operācijas bērniem.

Šodien balvas tika pasniegtas arī vairākās citās nominācijās. Nominācijā “Gada ārsts” balvu saņēma ģimenes ārsts un neirologs Jāzeps Pogumirskis, kurš strādā Indras novadā. Pacienti norāda, ka viņu raksturo klīniska domāšana un rūpes par savu pacientu veselību, kā arī gatavība sniegt palīdzību visu diennakti septiņas dienas nedēļā.

Balvu nominācijā “Gada zobārsts” saņēma Kalupē praktizējošā zobārste Gaļina Grunšteine. Savukārt nominācijā “Gada farmaceits” Gada balvu medicīnā saņēma SIA “Liep” farmaceite Maiga Liepiņa. Sagaidījusi pensijas vecumu, Liepiņa izlēmusi atvērt savu aptieku Salacgrīvā. Aptieka strādā diennakts režīmā, lai cilvēki zāles var iegādāties vienmēr.

Balvu nominācijā “Gada funkcionālais speciālists” saņēma Hardijs Ķīsītis, kurš strādā gan SIA “Amicus Pro”, gan arī Rūjienas senioru mājā un Veselības sporta studijā “Vingrotava”. Savukārt par gada māsu atzīta Daugavpils reģionālās slimnīcas medicīnas māsa Anna Duļkeviča, kura tur strādā jau 34 gadus.

Tāpat nominācijā “Gada vecmāte” balvu saņēma Jūrmalas slimnīcā strādājošā Vija Kalniņa. Viņa pirms 36 gadiem sākusi strādāt Bulduru slimnīcā, kura joprojām ir viņas vienīgā darbavieta. Bet par gada ārsta palīgu atzīta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Zemgales reģionālā centra Neretas neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta darbiniece Inita Opmane.

Šogad LĀB balsojumā kopā balsots vairāk nekā 5000 reižu. Nominācijā “Gada ārsts” balsots par 654 ārstiem, bet kopumā sabiedrības balsojumā paldies teikts 1500 medicīnas speciālistiem.

Savukārt par gada notikumu medicīnā atzīta sirds transplantācija bērnam, ko 2015.gada 6.septembrī profesora Romana Lāča vadībā veica Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centra mediķi. Lai veiktu Latvijā pirmo sirds transplantāciju bērnam, neatsverama bija daudzu specifisku apstākļu sakritība un ciešs komandas darbs, kurā tika iesaistīti kardiologi, sirds ķirurgi, transplantologi, anesteziologi, imunologi un daudzi citi speciālisti.

Tāpat balvu nominācijā “Gada cilvēks medicīnā” saņēma infektologs un epidemiologs, medicīnas zinātņu doktors Uga Dumpis. 2002.gadā Dumpis Stradiņa slimnīcā izveidoja Infekciju uzraudzības dienestu, kas viņa vadībā nozīmīgi ierobežojis un mazinājis slimnīcā iegūto infekciju izplatību.

Tajā pat laikā par gada slimnīcu atzīta Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, kura ir moderna un labiekārtota daudzprofilu slimnīca.

Šogad jau sesto reizi Latvijā norisinājās “Gada balva medicīnā”, ar kuru tika godināti mediķi par apzinīgu un pašaizliedzīgu darbu pacientu veselības labā, ko raksturo pasākumam izvēlētais moto “Dodot gaismu, sadegu”.
Svinīgo “Gada balvas medicīnā 2015” pasniegšanas ceremoniju varēs noskatīties 13.februārī plkst.15.15 LNT kanālā.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Ministra k-gs, ņemat to šklipsti nost, atrotiet piedurknes un vienreiz ieviešiet kārtību Bērnu slimnīcā!
  Vecāki entās 100 000-šus saziedojuši. Firma noziedoja 1 miljonu, bet kā nav kārtība, tā nav!
  Bērnu vecāku sūydzības birst kā no pārpilnības raga- lasāms citos portālos…
  Laikam slimnīcā arī strādā ārsti, kuri knapi uz 4 ballēm (10 baļļu sitēmā) beiguši augstskolu … kā reiz ģenerālprokurors teica par vājajiem juristiem ar tik pat zemu izglītības līmeni ….

 2. .................... Atbildēt

  tie ar naglām galvās var gadīties ir citas profesijas klienti

 3. Paldies!

 4. Četrgadīgā zēna mamma Gedroviča no Bauskas negrasās padoties, saņemot Bērnu slimnīcas atbildi, ka ķirurga darbā pārkāpumu nav. Tāpēc viņa gaida Veselības inspekcijas atzinumu, vai tiešām 39 grādu temperatūra un vēdera sāpes mazam puikam nebija pietiekams iemesls, lai pēcāk jau plīsušo aklo zarnu atklātu un operētu ātrāk. Zēna sāpes vēderā tika nosauktas vien par …gāzēm, lai gan sekoja aklās zarnas plīsums.

 5. Bet vai tiesa ,ka ārsta vārds ir Ģirts Aļeksējevs,kāpēc slēpt vārdu ,ja tas ir slikts speciālists ,ārzemēs būtu diploms nost un kompensācija vecākiem. Īrijā ģimenes ārste pārbaudīja uz apendicītu ar vienkāršu urīna analīzi.Kas tas par ārstu ,ja nevar apendicīta diagnozi uzstādīt,un ja bērns nomirtu ,arī tad nekas tam ārstam nebūtu ,jo tā ir Latvija.

 6. Tā ir daktera ‘pateicība’ par vecāku ziedojumiem un firmas ziedoto 1 miljonu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai!

 7. Профессионализм непропьёш- он либо есть либо нет! В этом случае его нет!

 8. Mums arī,laikam, bija gadījies tas pats ķirurgs pagājušogad. Naktī aizbraucām uz uzņemšanu,jo sīcim no auss tecēja asinis.Nosēdējām rindā un tad dakterītis,Pat nepaskatoties uz mazo,teica-es neesmu ausu ārsts,es esmu ķirurgs un neskatīšos,dzeriet amoksicilīnu un pierakstieties pie ausu ārsta pēc 2 dienām!Lai arī kā lūdzos,lai paskatās,varbūt ausī nagla!!!Tas tak pa ķirurga līniju! Nē un viss!! braucām mājās. Labi,ka bija blats(!!!) Jūrmals slimnīcā un viss bija o.k. Cūka tas ķirurģelis,jo visi pārējie ārsti vienmēr bijuši jauki un vienmēr palīdzējuši,vienalga kas ir bijis.

 9. To 13.02.2016 21:00
  Es zinu, bijušo valsts prezidentu V, Zatleru, kurš bija tik nekaunīgs un piedraudēja pacientam, ka par ārstu kļūdām nedrīkst sūdzēties, tāpat Latvijā neko nepanākšot, ne veselības inspekcijā, ne tiesā, arī Bauskas gadījumā, jo inspekcijā Berga, strādājot un nekad nebūs vainīgi ārsti, kā arī tiesneši ir pazīstami, kuri spriedīs par labu ārstiem, lūk Tā!

 10. No durvju otras puses! Atbildēt

  Šodien Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) “Gada balvas medicīnā 2015″ pasniegšanas ceremonijā balvu par mūža ieguldījumu medicīnā saņēma bērnu ķirurgs profesors Jānis Gaujēns.
  ===========================
  Apsveikumi!
  Bet.
  Kāpēc BKUS tāds “ķirurgs” kā, piemēram, Ģ.Aleksējevs NEMĀCĀS no Jums kā AUGSTAS klases profesionāļa?
  Tāds NEJĒGA drīzāk izceļas ar augstas klases NE-PROFESIONALITĀTI, kas nespējīgs noteikt pat diagnozi! un NE-PRASMI komunicēt ar pacientiem, liecina LTV “Panorāmā” izskanējis KĀRTĒJAIS …INCIDENTS Rīgas Bērnu slimnīcā, kad NAKTS vidū ātrā palīdzība no B-A-U-S-K-A-S (atrodas ārpus Rīgas!) ieveda 4 gadus vecu bērnu ar AKŪTĀM sāpēm vēderā un AUGSTU temeperatūru …
  Kā par NELAIMI mazajam puikam un viņa mātei tobrīd slimnīcā dežurēja šis NEJĒGA Aleksējevs, kurš bija par …IMPOTENTU, lai, skaidri redzot savu NE-PROFESIONALITĀTI, pat …NECENTĀS saukt palīgā PROFESIONĀLU ārstu, kurš būtu bijis …SPĒJĪGS noteikt diagnozi, ka AKŪTAS sāpes vēderā un AUGSTĀ temeperatūra (39 grādi) var liecināt:
  1) par aklās zarnas iekaisumu…

  Šis NEJĒGA tikai nošļupstēja, ka 4-gadīgajam bērnam vēderā ir tikai gāzes un murmulēja citas stulbības un …lika mātei ar bērnu braukt MĀJĀS uz BAUSKU…
  ====GUDRS un PROFESIONĀLS ārsts 4-gadīgu bērnu ar AUGSTO temperatūru NAKTS vidū būtu ievietojis slimnīcā uz NOVĒROŠANU,
  bet ja gadās …NEJĒGA baltā virsvalkā, tad BĒRNA izdzīvošana ir atkarīga …no VECĀKIEM …
  Un MĀTEI nācās IZLĒMĪGI rīkoties, lai PANĀKT(vai idiotu ir vairāk nekā normālo?),
  lai NĀKAMAJĀ dienā bērnu izmeklē kāds CITS ārsts… Bērns uzreiz nonāca UZ OPERĀCIJU galda, kuram kau bija PLĪSUSI aklā zarna …

  Kā aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Dace Preisa, veicot pārbaudi, kas tika ierosināta pēc saņemtās SŪDZĪBAS no pacienta mātes par, iespējams, neprofesionālu ārsta rīcību slimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā, secināts, ka neatliekamās medicīniskās palīdzības posmā ārsts rīkojies, balstoties uz bērnu ķirurģijā noteiktiem pamatprincipiem, un akūta vēdera aina nav tikusi konstatēta. Attīstoties akūtam apendicītam, savlaicīgi tikusi veikta operācija.
  Un tāda NEAPTĒSTA govs strādā slimnīcā, lai ar MELIEM, notušētu ārsta NEPROFESIONALITĀTI?

Draugiem Facebook Twitter Google+