×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. oktobris, 2014
Drukāt

Balvu par mūža ieguldījumu Rīgā pasniegs franču režisorei Agnesei Vardai

Julia Fabry / publicitātes foto:Julia Fabry / publicitātes foto:

Eiropas Kinoakadēmijas balvu par mūža ieguldījumu Rīgā decembrī saņems franču režisore Agnese Varda (Agnès Varda, 1928), portālam LA.lv pastāstīja nodibinājuma “Rīga 2014” sabiedrisko attiecību programmas vadītājs Mārtiņš Drēģeris.

Balva Vardai piešķirta par vienreizēju, paliekošu un būtisku ieguldījumu kino industrijā.

Kā scenāristei un režisorei Vardai joprojām ir nozīmīga loma Francijas un Eiropas kino, kā arī pasaules kinomākslā. Viņas pirmā filma “La Pointe Courte” (1954) tikpat kā netika izrādīta, taču jau skaidri parādīja viņas personīgo stilu un atnesa viņai “franču jaunā viļņa vecmāmiņas” titulu.

Režisore saņēmusi teju visas iespējamās balvas. Filma “Kleo no 5 līdz 7” (“Cléo de 5 à 7, 1961) tika demonstrēta Kannu kinofestivālā un saņēma franču kinokritiķu balvu. Varda saņēmusi “Sudraba lāci” Berlīnē par filmu “Laime” (“Le Bonheur, 1965), “Zelta lauvu” Venēcijā par filmu “Klaidone” (“Sans toit ni loi”, 1985), Eiropas Kinoakadēmijas balvu par filmu “Vārpu lasītājas un es” (“Glaneurs et la glaneuse”, 2000) un Francijas kinobalvu “Cēzars” par filmu “Agneses pludmales” (“Les Plages d’Agnès”, 2008). Viņas darbs ir apbalvots arī ar Kannu kinofestivāla “Zelta karieti”, goda “Cēzara” balvu un Lokarno kinofestivāla “Goda leopardu”.

Varda radījusi vairāk nekā 30 īsfilmu, dokumentālo filmu un mākslas filmu gan televīzijai, gan kino, turklāt ir vairāku fotogrāfiju izstāžu un mākslas instalāciju autore.

Agnese Varda būs goda viešņa 27. Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā, kas 13. decembrī norisināsies Rīgā, un tiks straumēta tiešraidē “europeanfilmawards.eu”.Savukārt 12. decembrī kinoteātrī “Splendid Palace” notiks publisks kino seanss ar Eiropas Kinoakadēmijas goda viesa par mūža ieguldījumu piedalīšanos.

Jau vēstīts, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā 13.decembrī Rīgā norisināsies Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija, un tas ir rosinājis Latvijas kino profesionāļus iespējami daudzveidīgi prezentēt Latvijas kino starptautiskajā vidē. Decembrī Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros notiks Latvijas Nacionālais filmu festivāls “Lielais Kristaps 2014”, tiks rādīta Eiropas Kino akadēmijas balvai nominēto filmu programma un retrospektīva, Ziemeļeiropas bērnu un jauniešu filmu programma, filmu festivāla 2ANNAS īpaši festivālam sarūpētas filmu programmas un īpaši scenāristiem veltīts nozares pasākums, kā arī Nacionālā kino centra sagatavota plaša festivāla industrijas programma – lekcijas un radošās darbnīcas pasaules klases kino nozares pārstāvju vadībā. Gada nogalē Rīgā pulcēsies ārvalstu kino profesionāļi, lai ar Latvijas kino industrijas pārstāvjiem veicinātu starptautisku kopprojektu rašanos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+