×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
4. decembris, 2013
Drukāt

Balvu par mūža ieguldījumu saņems Imants Pļaviņš

LETALETA

Latvijas gada balvu sportā par mūža ieguldījumu saņems jaunatnes basketbola treneris un ilggadējais Basketbola federācijas sekretārs Imants Pļaviņš, vēsta organizatori.

Imants Pļaviņš par jauniešu treneri strādā kopš 1956. gada un pusgadsimta laikā izaudzinājis vairākus talantīgus basketbolistus.

Žūrijas priekšsēdētājs, ceremonijas Latvijas Gada balva sportā idejas autors Igo Japiņš: “Šis gads iezīmējas ar spilgtiem notikumiem un pozitīvo virzību basketbolā – jauniešu panākumiem gan U–18, gan U–20 izlasēs. Imants Pļaviņš sniedzis nozīmīgu pienesumu Latvijas basketbolā, vienmēr bijis savā vietā un joprojām pierāda sevi aktīvā darbā ar jaunatni.”

Imants Pļaviņš par jauniešu treneri strādā kopš 1956. gada un pusgadsimta laikā izaudzinājis tādus augstākās klases basketbolistus kā Ivars Žvīgurs, Igors Miglinieks, Anete Muižniece – Brice, Kārlis Muižnieks, Roberts Štelmahers un Kristaps Janičenoks.

1959. gadā I.Pļaviņš ieguva Vissavienības tiesneša kategoriju un ilgus gadus pildījis basketbola spēļu komisāra pienākumus. No 1973. līdz 1992. gadam bijis Latvijas Basketbola federācijas sekretārs un Latvijas Fiziskās kultūras un sporta komitejas valsts treneris basketbolā, pēc tam līdz 1995. gadam vadījis Latvijas Jaunatnes basketbola līgu un līdz pat 2009. gadam bijis Izglītības ministrijas Jaunatnes basketbola metodiskā centra vadītājs. 83 gadu vecumā Imants Pļaviņš joprojām strādā par treneri un viņa vadītā Rīga/DSN komanda šogad izcīnīja Latvijas Jaunatnes basketbola līgas čempionu titulu U12 grupā.

“Latvijas Gada balvas sportā 2013” apbalvošanas ceremonija 27.decembrī notiks atjaunotajā kultūras pilī “Ziemeļblāzma” un kopumā balvas tiks pasniegtas 15 nominācijās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+