×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
24. novembris, 2016
Drukāt

Banka brīdina par pirkumiem internetā

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Ilustratīvs attēls

Pēdējo divu nedēļu laikā aktivizējušies ārzemju krāpnieciskie interneta tirgotāji un Latvijas pircēji, kas visdrīzāk sākuši iepirkt Ziemassvētku dāvanas, jo bankā ievērojami vairāk, nekā ierasts, tiek saņemtas pretenzijas no klientiem par krāpnieciskiem gadījumiem, informēja bankas “Citadele” pārstāve Baiba Ābelniece.

Vilinošo piedāvājumu reklāmas tiek izvietotas “Facebook” un dažādās mājaslapās kā banneri sānos vai kā “uzlecošie” banneri. Tā kā tuvojas populārie ārzemju “Black Friday” iepirkšanās svētki un arī Ziemassvētki, krāpniecisko tirgotāju aktivitāte tikai pastiprināsies. Tāpēc banka aicina klientus būt uzmanīgiem un rūpīgi izvērtēt tirgotāju pirms pirkuma veikšanas.

Zīmolu preces tiek piedāvātas par neticami zemām cenām, bet rezultātā preces tiek saņemtas nekvalitatīvas un ar acīmredzamām viltojuma pazīmēm, piemēram, zīmola ādas maki ir ražoti no dermatīna vai sliktas kvalitātes lakādas; neīstas, piemēram, no papīra darināti zābaki, nopirktā slēpošanas kostīma vietā tiek saņemta rokassprādze ar zīmola uzrakstu; iepriekš lietotas, piemēram, kāzu kleita ar lūpukrāsas nospiedumiem, botas ar netīrumiem uz zoles un nobrāzumiem purngalos.

Lai sevi pasargātu no krāpnieciskiem tirgotājiem, pirms pirkuma veikšanas internetā bankaiepirkties pie zināmiem tirgotājiem vai arī veikt izpēti internetā, lai pārliecinātos, ka konkrētais tirgotājs ir respektabls un uzticams; saglabāt tirgotāja firmas nosaukumu un adresi, kontakttālruni vai elektroniskā pasta adresi, lai varētu sazināties ar tirgotāju, ja radīsies neskaidri jautājumi. Dažkārt krāpnieku tirgotāju lapā nav pieejama pat kontaktinformācija.

Pircēji tiek aicināti saglabāt informāciju par visiem saviem darījumiem, tostarp tirgotāja tīmekļa vietnes adresi un pirms pirkuma izlasīt piegādes un preču atpakaļatdošanas noteikumus, kuriem jābūt pieejamiem tirgotāja tīmekļa vietnē. Pirms pirkuma veikšanas būtu jānovērtē arī tirgotāja tīmekļa vietni – tajā jābūt pieejamai informācijai par piegādes sagatavošanas pasākumiem un izmaksām, valūtu, kādā pieņem maksājumus, un piemērojamiem nodokļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+