Ekonomika
Darbs un nauda

Banka “Citadele” sākusi partnerību ar aizdevumu platformu “Fellow Finance”0

Foto-LETA

Banka “Citadele” sākusi partnerību ar Somijas aizdevumu platformu “Fellow Finance”, informēja bankas korporatīvās komunikācijas vadītāja Kristīne Mennika.

Aizdevumu investīciju pārvēršana vērtspapīros

Viņa norādīja, ka “Fellow Finance” apvieno privātpersonas, uzņēmumus un investorus, un vācu finanšu tehnoloģiju (fintech) uzņēmumu “CrossLend”, kas nodarbojas ar aizdevumu investīciju pārvēršanu vērtspapīros.

Mennika skaidroja, ka banka “Citadele” veiks ieguldījumus, izmantojot Somijas fintech uzņēmuma “Fellow Finance” aizdevumu platformu, kas izsniedz patēriņa un mazo un vidējo uzņēmumu kredītus Ziemeļvalstīs un Centrāleiropā, un “CrossLend”, kas nodrošina ar aktīviem segtu vērtspapīru izveidi. Sākuma investīciju apmērs būs 15 miljoni eiro.

“Citadele” paplašinās biznesa pakalpojumu klāstu

Bankā norādīja, ka starptautiskā sadarbība ļaus bankai “Citadele” paplašināt biznesa pakalpojumu klāstu un piedāvāt jaunus produktus efektīvā un mūsdienīgā veidā – sadarbojoties ar inovatīviem fintech uzņēmumiem.

“Atšķirībā no klasiskajām bankām, inovatīvi uzņēmumi spēj pielāgoties klientu vajadzībām, paši radot labākos risinājumus vai sadarbojoties ar vadošajiem fintech uzņēmumiem. Sadarbība ar “CrossLend’ un “Fellow Finance” ir jauns veids, kā bankai “Citadele” paplašināt savu darbību un mācīties no starptautiskiem inovāciju līderiem.

Šī partnerība ļaus bankai “Citadele” sasniegt jaunus patēriņa un uzņēmumu kreditēšanas tirgus, vienlaikus piedāvājot mūsdienīgus finanšu pakalpojumus starptautiskā mērogā,” sacīja bankas “Citadele” valdes loceklis Vladislavs Mironovs.

Ieguldījumu dažādošana

Savukārt “Fellow Finance” izpilddirektors Jouni Hintika (Jouni Hintikka) norādīja, ka, izmantojot ieguldījumu kontu “Fellow Finance”, banka “Citadele” varēs viegli un rentabli dažādot savus ieguldījumus.

“Šis ir lielisks piemērs, kā bankām pašām nav jāveic dārgas operācijas, bet tās var efektīvi iekļūt tirgos, izmantojot tirgus aizdevumu platformas. Bankas “Citadele” investīcijas stiprinās mūsu mērķi piedāvāt platformu, kas nodrošina iespēju padarīt pieejamus patēriņa, kā arī mazo un vidējo uzņēmumu aizdevumus Ziemeļvalstīs un Centrāleiropā,” viņš sacīja.

Tajā pašā laikā “CrossLend” dibinātājs un izpilddirektors Olivers Šimeks (Oliver Schimek) atzīmēja, ka kompānija sadarbojas ar bankām, kuras veic ieguldījumus aizdevumos, izmantojot tiešsaistes parādu tirgu. “Pie mums vērtspapīrošana kopā ar standartizētu aizdevumu datu noformēšanu atvieglo ieguldījumu veikšanu savstarpējos aizdevumos, kā arī padara to efektīvāku gan laika, gan izmaksu ziņā,” viņš sacīja.

Uzziņa:

“Fellow Finance” ir Somijas fintech uzņēmums, kas dibināts 2013.gadā. Uzņēmums piedāvā kreditēšanas platformu, kurā finansējumu savām vajadzībām var iegūt gan privātpersonas, gan uzņēmumi. “Fellow Finance” sniedz iespēju investoriem ieguldīt patēriņa un biznesa aizdevumos piecos dažādos Eiropas tirgos, kā arī nodrošina iespēju aizņēmējiem platformā atrast labākos piedāvājumus savām finansējuma vajadzībām. Uzņēmums ir iekļauts “Nasdaq First North Growth Market Finland” biržā.

Saistītie raksti

Savukārt “CrossLend” ir tiešsaistes parādu tirgus, kura misija ir padarīt pasaules aizdevumu un ieguldījumu ekosistēmu efektīvāku, pārredzamāku un rentablāku. Izmantojot inovatīvu risinājumu, pārvēršot aktīvus vērtspapīros, “CrossLend” saved kopā kredītdevēju un ieguldītāju.

Pēc aktīvu apmēra banka “Citadele” 2019.gada jūnija beigās bija ceturtā lielākā banka Latvijā.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Vairs ne tikai izredzētajiem! Dzīvoklis Jūrmalā tagad rokas stiepiena attālumā?
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
Šodien stājas spēkā jauns vilcienu kustības saraksts ar būtiskām izmaiņām visos maršrutos
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Latvija un Igaunija plāno vēja parku Rīgas jūras līcī 1
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
Mīļākais ēdiens latvietim – otrs latvietis. “Saskaņas” pazudušā dēla atgriešanās? “LA” nedēļas apskats
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Sinoptiķi prognozē, ka tuvākās dienas Latvijā būs vēsākas un sausākas
42 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Rīgas brīvostas bijušais pārvaldnieks Leonīds Loginovs izveidojis kompāniju “Kurlanders” 1
2 stundas
LA
LA.LV
Laukos
Eiropas fondu projekta īstenošanai LLU izvēlas rektores Pilveres ģimenes uzņēmumu
20 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. LPS pauž satraukumu par deputātu skaita samazinājumu pēc pašvaldību reformas
57 minūtes