Latvijā
Sabiedrība

Banka dāvās mazlietotus datorus ģimenēm, kuras audzina bērnu namu bērnus0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Līdz šī gada 5. oktobrim atbalsta programma “PLECS” sadarbībā ar AS “SEB banka” aicina pieteikties bērnu tiesību aizsardzības jomā darbojošās institūcijas, kā arī bērnus uzņemošās ģimenes. Kopumā 145 mazlietoti datori tiks ziedoti lietošanai, lai nodrošinātu efektīvāku institūciju savstarpējo sadarbību un informācijas apmaiņu bērnus uzņemošajām ģimenēm, tā portālu “La.lv” informēja atbalsta programmas “PLECS” vadītāja Līva Fomrate.

“Pavisam drīz būs pagājis gads, kopš Latvijas Radio kanāls Pieci.lv ar vairāku organizāciju atbalstu, kā arī jaunizveidoto atbalsta programmu “PLECS” priekšgalā uzņēmās aktualizēt bērnu aizgādības jautājumu, uzliekot par mērķi nodrošināt katram bērnam iespēju augt ģimenē. Mums kā bankai šī tēma ir bijusi aktuāla jau vairāk kā 10 gadus, un tās risināšanu esam veicinājuši, atbalstot SOS Bērnu Ciematu asociāciju, kas Latvijā jau gadiem ar savu pieeju ģimeņu aprūpei risina šo tēmu,” atzīst SEB bankas vadītāja Ieva Tetere.

Kopš pagājušā gada “PLECS” ir veikuši virkni nozīmīgu darbu, jau šobrīd samazinot bērnu namos dzīvojošo bērnu skaitu. SEB banka atbalstīja šīs tēmas aktualizēšanu, un tagad bankai ir patiess prieks redzēt jau paveikto un saklausīt to, kas ir “PLECA” ieplānotie darbi tālāk.

Saistītie raksti

“Secinājām, ka varam palīdzēt ne tikai ar finansējumu un padomu, bet arī materiāli. Ņemot vērā to, ka dažādo prasību dēļ noteiktā regularitātē mainām mūsu datorus, daļa no tiem ir mazlietoti un var noderēt citiem. Vienojāmies ar atbalsta programmu “PLECS”, ka šī ir tā reize, kad mēs varam risināt problēmu saistībā ar datoru nepieejamību vai to nepienācīgo kvalitāti bērnu tiesību aizsardzības jomā strādājošajiem darbiniekiem un bērnu uzņemošajām ģimenēm, lai viņi saziņas veikšanai būtu daudz mobilāki. Ceram, ka 145 mazlietotie datori noderēs lietošanā un veicinās komunikāciju bērnu ātrākai nokļūšanai ģimenēs,” komentē Tetere.

Savukārt, atbalsta programma “PLECS” mudina izmantot šo iespēju un aicina pieteikties interesentus, kuriem tas ir aktuāli un noderīgi. “Aicinu pieteikties ārpus ģimenes aprūpes un sociālo pakalpojumu sniedzējus bērniem un uzņemošās ģimenes (audžuģimenes, aizbildņus, adoptētājus). Jāmin, ka datortehnikas skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzu pieteikumos norādīt konkrētu mērķi tehnikas lietošanai,” norāda Fomrate.

Lai pieteiktos, līdz šī gada 5. oktobrim nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu.

Institūcijām šeit.

Savukārt ģimenēm jāpiesākās šeit.

Plašāku informāciju par šo iniciatīvu un datoru tehniskiem jautājumiem var uzzināt šeit.

LA.lv