Mobilā versija
+3.0°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
8. aprīlis, 2015
Drukāt

Banka: Elektroniskajā vidē ar naudu jāapietas tikpat uzmanīgi kā ar naudas maku

Foto: LETAFoto: LETA

Bankas "Citadele" valdes loceklis Kaspars Cikmačs piedalās preses konferencē bankas "Citadele" centrālajā ēkā, kurā informē par finanšu drošības principiem elektroniskajā vidē un cilvēku biežāk pieļautajām kļūdām.

Ievērot finanšu drošības principus elektroniskajā vidē ir tikpat svarīgi, cik uzmanīgi glabāt skaidru naudu savā makā, tomēr bankas “Citadele” novērojumi liecina, ka ikdienā paviršas un neuzmanīgas rīcības dēļ cilvēki ļauj citiem savus datus izmantot ļaunprātīgi, šodien preses konferencē sacīja bankas “Citadele” valdes loceklis Kaspars Cikmačs.

“Krāpnieki cenšas izmantot citu cilvēku neuzmanīgo rīcību, lai piekļūtu viņu naudai. Mēs kā banka sekojam līdzi un rūpējamies par klientu finanšu drošību 24 stundu režīmā. Elektroniskajā vidē aptuveni 90% krāpniecisko mēģinājumu identificējam, vēl pirms tos pamanījuši paši klienti,” sacīja Cikmačs.

Viņš norādīja, ka, lai arī banka iegulda lielas investīcijas jaunākajās tehnoloģijās un IT sistēmās, arī katram klientam jārīkojas uzmanīgi, lai pasargātu savus datus. “Ievērot drošības principus elektroniskajā vidē ir salīdzinoši vienkārši, ja vien atceras dažus noteikumus, kuriem vajadzētu kļūt pašsaprotamiem un ikdienā aktīvi pielietotiem,” sacīja Cikmačs.

Viņš atgādināja, ka noteikti jāatceras sargāt savas paroles, neuzticēt tās un savu maksājumu karti citiem cilvēkiem, pat ja tie ir radi, draugi un ģimenes locekļi. Tāpat Cikmačs atgādināja, ka banka nekad klientam nejautās nekādu informāciju par kartēm vai internetbanku pa tālruni vai e-pastā. Izmantojot bankomātu, jāpārliecinās, vai pie tā nav piestiprinātas aizdomīgas ierīces, un, ievadot kodu, drošības nolūkos tas būtu jāaizklāj ar roku.

Cikmačs ieteica papildu drošībai pieslēgt SMS banku, kas ļauj operatīvi saņemt paziņojumus par kontā ienākošiem un izejošiem maksājumiem, skaidras naudas izņemšanu un pirkumiem ar maksājumu karti, kas krāpnieciskos darījumus ļauj atklāt ātrāk.

Banka “Citadele” sadarbībā ar komiķi un radio balsi Kasparu Upacieri jeb Ufo un mūziķi Intaru Busuli patlaban jau ir izveidojusi piecas izglītojošas īsfilmas, kuras var noskatīties bankas “Citadele” sociālo tīklu kanālos, tostarp “www.youtube.com/bankacitadele”. Šodien publicēta pirmā īsfilma, un katru nedēļu tiks publicēta jauna īsfilma.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+