×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. jūnijs, 2016
Drukāt

Banka piemēros maksu par lielām naudas summām uzņēmumu kontos (1)

Foto: LETAFoto: LETA

AS "SEB banka" logo.

“SEB banka” no augusta vidus var piemērot maksu par lieliem naudas atlikumiem uzņēmumu norēķinu kontos.

Ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas (ECB) negatīvo procentu likmju politiku, “SEB banka” var piemērot maksu par uzņēmuma norēķinu konta atlikumu, ja summāri vienā valūtā uzņēmums glabā naudas līdzekļus virs viena miljona eiro vai 9,5 miljoniem Zviedrijas kronu, vai 7,5 miljoniem Dānijas kronu, vai viena miljona Šveices franku, teikts “SEB bankas” paziņojumā.

Ar to uzņēmumu pārstāvjiem, kuriem šī komisijas maksa var tikt piemērota, banka sazināsies individuāli, kā arī izsūtīs rakstisku paziņojumu vismaz 14 dienas iepriekš.

“SEB banka” arī informē, ka uzņēmuma noguldījumam krājkontā var piemērot 0% likmi, ja kopējais atlikums krājkontos eiro valūtā pārsniedz vienu miljonu eiro. Par 0% likmes piemērošanu banka izsūtīs rakstisku paziņojumu vismaz septiņas dienas iepriekš.

Izmaiņas stāsies spēkā augusta vidū.

Kā ziņots, jau marta vidū SEB Baltijas vadītājs Riho Unts brīdināja, ka lieliem uzņēmumiem ar lieliem depozītu uzkrājumiem varētu būt jāpiemaksā par savu depozītu turēšanu.

Pēc tam “SEB bankas” prezidente Latvijā Ieva Tetere aģentūrai LETA skaidroja, ka ECB mērķis ir piespiest uzņēmējus naudu investēt attīstībā un neuzglabāt lielus atlikumus. Negatīvo likmju galvenais mērķis ir veicināt ekonomiku, stimulēt ieguldījumus ražošanā, pētniecībā un attīstībā. Kamēr bankas nodrošina buferzonu, tikmēr uzņēmēji, klienti īsti nesajūt negatīvo likmju efektu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tikai skaidra nauda un dažādas alternatīvas. Melnam tirgum liela vara !

Draugiem Facebook Twitter Google+