×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2014
Drukāt

Bankas aicina neizmantot internetbankām pārlūku “Internet Explorer”

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Ņemot vērā atklātas problēmas ar interneta pārlūkprogrammas “Internet Explorer” drošību, Latvijas Komercbanku asociācija (LKA) un komercbankas aicina klientus līdz problēmu novēršanai nelietot “Internet Explorer” darbam ar savām internetbankām un izvēlēties citas interneta pārlūkprogrammas, informē LKA pārstāve Baiba Melnace.

Kā norādījusi Latvijas Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija “CERT.LV”, interneta pārlūkā “Internet Explorer” atklāta ievainojamība, kas uzbrucējam ļauj attālināti iegūt kontroli pār lietotāja ierīci. Tā kā “Internet Explorer” ievainojamība ir plaši izziņota, paveras iespējas jauniem, mērķētiem uzbrukumiem.

Pēc “Microsoft” ziņām, ievainojamība atļauj veikt attālinātu koda izpildi, novirzot lietotāju uz iepriekš sagatavotu vietni vai saiti, pēc kuras apmeklēšanas ļaundari var iegūt kontroli pār lietotāja datoru.

Eiropas tīklu un informācijas drošības aģentūra (ENISA) ziņo, ka tas ir nozīmīgs apdraudējums, kuram nav ātra risinājuma vai labojuma.

Lietotājiem, kuri vēlas novērst apdraudējumu risku, ieteicams lietot citu interneta pārlūku, kamēr “Internet Explorer” tiks salabots. Interneta lietotājiem vajadzētu apsvērt tādu interneta pārlūkprogrammu izmantošanu kā “Mozilla Firefox” vai “Google Chrome”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+