Foto – Karīna Miezāja

Bankas “Citadele” grupa deviņos mēnešos nopelna 23 miljonus eiro 3

Bankas “Citadele” grupa šogad deviņos mēnešos strādājusi ar neauditēto peļņu 23 miljonu eiro apmērā, kas ir par 56% vairāk nekā pērn attiecīgajā laika periodā, aģentūrai BNS pavēstīja bankas korporatīvo komunikāciju vadītāja Baiba Ābelniece.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
RAKSTA REDAKTORS
VIDEO. “ASV aizliedz ar likumu, Latvijā tirgo uz katra stūra!” Brīdina par zīdaiņiem bīstamām precēm 13
Lasīt citas ziņas

“Citadeles” grupas neauditētie dati liecina, ka 2014.gada trešajā ceturksnī grupas kopējie aktīvi sasniedza 2,6 miljardus, no kuriem 1,4 miljardi ir augsti likvīdi aktīvi, kas sastāv no naudas atlikumiem bankās un vērtspapīriem. Ābelniece arī informēja, ka šogad trešā ceturkšņu laikā “Citadele” parakstīja kredītu līgumus par 157 miljoniem eiro, bankas kredītportfelim sasniedzot 956 miljonus eiro.

“2014.gada sniegumu pamatā ir skaidra bankas stratēģija galvenajos segmentos un darbinieku piederības sajūta “Citadeles” attīstības vīzijai. Skaidra virzība uz privātā akcionāra piesaisti ir viens no mūsu galvenajiem uzdevumiem šogad, un, neskatoties uz laika resursiem, ko šis process prasa, “Citadele” ir attīstījusies ļoti sekmīgi. Bankas bilance nostiprinās, un pelnītspēja aug. Banka 2014.gadā ir palielinājusi savu daļu kreditēšanas apjomos, un viens no galvenajiem mērķiem pēc privātā akcionāra piesaistes ir saglabāt šo tempu, jo Latvijas ekonomikai šobrīd ir ļoti svarīga finansējuma pieejamība,” atzīmēja bankas “Citadele” valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš norādīja, ka investoru piesaiste bankai ļautu turpināt stabilo attīstību. “Lai arī par pilntiesīgiem bankas akcionāriem investori varēs kļūt nākamā gada pirmajā ceturksnī, skaidrība par akcionāru statusu jau šobrīd bankai būtu ieguvums. Privātā investora piesaistes darījums ļaus palielināt bankas pamatkapitālu un stabili attīstīties. Ņemot vērā ekspertu un konsultantu atzinumus, mūsu pašu pieredzi ar potenciālajiem investoriem un ieguvumus bankas klientiem un Latvijas ekonomikai, mēs atbalstām akcionāru vēlmi sakārtot tehniskos jautājumus un parakstīt valdības apstiprināto līgumu. Būtiski, ka tikai pēc līguma parakstīšanas potenciālie investori beidzot varēs komunicēt ar sabiedrību par saviem plāniem un akcionāru sastāvu – esam pārliecināti, ka būs daudz labu un interesantu ziņu,” piebilda Beļavskis.

Aģentūra BNS jau vēstīja, piektdien, 31.oktobrī, plānoto bankas “Citadele” pārdošanas līguma slēgšanu nācās atlikt, jo līdzšinējā PA valde pēc valdības lēmuma dot akceptu līgumam paziņoja par atkāpšanos. PA valde atkāpās, jo uzskata, ka bankas pārdošanas līguma slēgšana ir sasteigta un, turpinot sarunas ar investoriem, ir iespējams panākt labvēlīgākus nosacījumus līgumā.

Ekonomikas ministrija pirmdien paziņoja, ka ir atradusi jaunus PA valdes locekļus – Ģirtu Freibergu un Vladimiru Loginovu. Jauno PA valdi plānots apstiprināt pirmdien vai otrdien.

Tāpat vēstīts, ka valdība 28.oktobrī aiz slēgtām durvīm deva akceptu līguma slēgšanai ar starptautisko investoru grupu par valstij piederošo bankas “Citadele” akciju pārdošanu. Darījums paredz, ka akciju bāzes cena par visām bankas “Citadele” akcijām ir 98,67 miljoni eiro un tādējādi valsts par 75% akciju iegūs 74 miljonus eiro. Starptautiskā investoru grupa varēs iegādāties šobrīd Latvijas valstij piederošos 75% bankas “Citadele” akciju, tajā skaitā starptautisko investoru grupā ietilpst ASV fonds “Ripplewood Holdings”, kas plāno iegādāties 25% bankas akciju. Savukārt Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka plāno saglabāt īpašumā 25% bankas akciju.

Banka “Citadele” dibināta 2010.gada 30.jūnijā, bet patstāvīgu darbību sāka 2010.gada 1.augustā, kad beidzās “Parex bankas” operacionālās sadalīšanas process. Valdība 2010.gada martā pieņēma lēmumu par “Parex bankas” restrukturizācijas modeli, nodalot daļu aktīvu jaunā bankā. Atbilstoši restrukturizācijas modelim no “Parex bankas” tika izdalīta daļa aktīvu un izveidota jauna banka – “Citadele”, bet “Parex banka” sāka darbību kā risinājumu banka, vienlaicīgi pārtraucot sniegt klasiskos banku pakalpojumus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.