×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
1. jūlijs, 2014
Drukāt

Bankas grūst, gleznas paliek


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pārdoto gleznu vidū ir Ievas Iltneres darbs "Koncerts diviem".

Vakar izsolē pārdotas sešpadsmit likvidējamai ­AS “Latvijas Krājbanka” piederošas izcilu latviešu māk­slinieku gleznas. To starpā sešas Ievas Iltneres un astoņas Ilmāra Blumberga gleznas, kā arī pa vienam Vinetas Kaulačas un Ivara Heinrihsona darbam.

Sešpadsmit mākslas darbi izsolē tika izlikti kā viens komplekts ar sākumcenu 18 070 eiro. Izsolē piedalījās seši dalībnieki un galarezultātā gleznu komplektu iegādājās juridiska persona no Latvijas par vairāk nekā 25 tūkstošiem eiro.

Mākslas galerijas “Antonija” īpašnieks Norberts Sarmulis vērtē, ka sākuma cena minētajiem darbiem bijusi laba un tās pieaugums izsoles laikā bijis prognozējams. Runājot par vispārējo situāciju Latvijas mākslas tirgū, viņš norāda, ka salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem pašreiz situācija uzlabojas un aktivitāte palielinās. “Par zināmākajiem un labākajiem māksliniekiem cilvēki ir gatavi maksāt vairāk, taču, protams, mākslas darbu pirkšana nenotiek milzīgos apjomos,” raksturo N. Sarmulis.

Vakardienas Krājbankas mantas izsolē bija paredzēts pārdot vēl astoņpadsmit dažādu latviešu autoru 36 gleznu komplektu ar sākuma cenu 10 385 eiro, taču šī izsole nenotika. Šajā komplektā atrodami vairāki Valda Ķikuta, Iras Rozentāles, Sigitas Daugules, Valda Buša un citu mākslinieku darbi. Tuvākā mēneša laikā Latvijas Krājbankas administrators “KPMG Baltics” izlems, ko darīt ar neizsolītajiem mākslas darbiem.

Kā rakstīts, Rīgas apgabaltiesa 2012. gada maijā nolēma sākt Latvijas Krājbankas bankrotu. Bankrotu lūdza sākt tās administrators – revīzijas kompānija “KPMG Baltics”, kas secināja, ka neviens no četriem saņemtajiem bankas sanācijas priekšlikumiem nav realizējams. Arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija apstiprināja bankrota procedūru kā bankas maksātnespējas risinājumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+