×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
6. jūnijs, 2017
Drukāt

Bankas karšu vietā šovasar varēs norēķināties ar telefoniem (7)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Bankas kartes aizstās mobilie tālruņi, un vairs nebūs jāgaida ne mirklis, kad nauda no viena konta tiks pārskaitīta uz otru. Šie un citi nav kādas tālas nākotnes, bet gan tuvāko mēnešu jaunumi, pie kuru ieviešanas jau šobrīd strādā Latvijas kredītiestādes, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Citviet pasaulē bankas kartes jau sākuši aizstāt mobilie telefoni ar digitālajiem maciņiem, kā “Apple Pay”, kas ļauj veikalos norēķināties, vienkārši pietuvinot tālruni karšu lasītājam. Par pirmo, kas Latvijā piedāvā šādu risinājumu, kļuvusi banka “Citadele”.

Cilvēks paņem savu telefonu, uzliek, piemēram, pirkstu nospiedumu, lai telefons atbloķētos un pietuvina viņu terminālim, līdzīgi kā to dara ar bezkontaktu kartēm. Tajā brīdī notiek transakcija, telefonā parādās, ka maksājums veiksmīgi noticis, arī pārdevējam parādās, ka maksājums veiksmīgi noticis. Un viss,” procesu skaidro bankas “Citadele” valdes loceklis Kaspars Cikmačs.

Bankas darbinieki ar mobilo telefonu kartes vietā norēķinās jau vairākus mēnešus, un šobrīd to testa režīmā dara arī daļa klientu. Visiem klientiem tas būšot pieejams līdz vasaras beigām. Ar mobilo tālruni maksāt pagaidām gan varēs tikai cilvēki, kam ir “Android” telefoni. Šādi maksājumi būšot drošāki nekā ar bankas karti, jo katrā maksājuma reizē telefons ģenerēs jaunu kartes numuru, tādēļ, pat ja hakeri to pārtvers, neko izdarīt viņi nevarēs.

“Ir tās bažas, kad man garām noies kaut kāds “urķis” un noskaitīs man naudu no kartēm. Nu tik vienkārši tas nenotiek, tur jābūt tiešām ļoti tuvu klāt. Papīra naudu jau arī var pazaudēt, samērcēt, sadedzināt, atņemt kāds. Savādāki riski, bet es neteiktu, ka tas ir ļoti bīstami,” uzskata “Kursors.lv” tehnoloģiju blogeris Kristaps Skutelis.

Ar telefonu iespējams norēķināties visos termināļos, kur to var izdarīt ar bezkontakta kartēm – šobrīd tāds Latvijā ir katrs trešais, bet līdz 2020. gadam tiem jābūt visiem karšu termināļiem.

Latvijas Komercbanku asociācijā atzīst, ka šis jaunievedums ir loģisks nākamais solis pēc bezkontakta kredītkaršu ieviešanas, kuras Latvijā parādījās 2016. gada nogalē.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Bankas karšu vietā šovasar varēs norēķināties ar telefoniem… Piemēram, cik biezpiena tad MEGO man dos par vienu telefonu? Man ir lieks VEF galda telefons.

  2. iešu uz veikalu ar maisi’nu vecu telefonu, lai par maiziti norēķinātos

  3. Vai tad ar jebkuru telefonu varēs norēķināties? Protams NĒ, NĒ un vēlreiz NĒ! Kāpēcc jācieš arī tiem cilvēkiem,kuri telefonu lieto tikai zvanīšanai? Patērētāju tiesību sargi klusē, jo neies taču ar Skandināvijas bankām karot. Bet Latvijā taču savu banku nav! Klusē arī Saeima un MK. Saprotu, ka pazudusi ari valsts ar nosaukumu -LATVIJA.

  4. Tad man vajadzēs iegādāties jaunu telefonu… Un ko darīs pensionāri, kur daudziem ir pats vienkāršākais telefons?

  5. nu ja nozagt mobilo tak vieglāk, atkal zagļiem darba llauks

Draugiem Facebook Twitter Google+