Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
29. novembris, 2016
Drukāt

Bankas Latvijā nopelna 409 miljonus eiro

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) sagatavotā operatīvā informācija par Latvijas banku darbības rezultātiem šā gada oktobrī liecina, ka banku sektors kopumā 2016. gada desmit mēnešos darbojās ar peļņu 408,7 milj. eiro apmērā. Šajā periodā ar peļņu darbojās visas 16 Latvijas bankas un trīs no septiņām ārvalstu banku filiālēm (ar tirgus daļu kopējos banku sektora aktīvos – 97%).

Oktobrī turpinājās rezidentu noguldījumi pieaugums – par 4% jeb 468 milj. eiro. Galvenokārt palielinājās valdības noguldījumu apmērs, taču auga arī nefinanšu uzņēmumu un mājsaimniecību noguldījumi. ASV dolāra vērtības kāpuma ietekmē nedaudz pieauga arī nerezidentu noguldījumu atlikums – par 0,7% jeb 68 miljoniem eiro. Oktobra beigās kopējais piesaistīto noguldījumu atlikums sasniedza 21,9 miljardus eiro.

Oktobrī bija vērojams kopējā kredītportfeļa nebūtisks pieaugums – par 0,2% jeb 34 miljoniem eiro, tajā skaitā rezidentu uzņēmumu portfelis auga par 0,5% jeb 35 miljoniem eiro, galvenokārt pateicoties tirdzniecības un finanšu nozarēm, savukārt rezidentu mājsaimniecību kredītportfelis gandrīz neizmainījās – saruka par 0,1% jeb 4 miljoniem eiro. Arī nerezidentiem izsniegto kredītu apmērs oktobrī būtiski neizmainījās – ASV dolāra vērtības kāpuma ietekmē pieauga par 0,1% jeb 3 miljoniem eiro.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+