×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
28. decembris, 2017
Drukāt

Bankas turpmāk nepieņems pensiju 2.līmeņa iesniegumus (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra informē, ka no 2018.gada 1.janvāra bankas klātienē un interneta bankās vairs nepieņems iedzīvotāju iesniegumus par dalību Valsts fondēto pensiju shēmā (VFPS) jeb pensiju 2.līmenī. Tādējādi tiks nodrošināta vienlīdzīga attieksme pret visiem līdzekļu pārvaldītājiem, vēsta VSAA.

Sākotnējais sadarbības mērķis – atvieglot pakalpojuma pieejamību klientiem, ir zaudējis aktualitāti. Jaunu iesniegumu skaits ir būtiski mazinājies, jo iedzīvotāji, kuriem bija tiesības brīvprātīgi pievienoties VFPS, savu izvēli jau ir izdarījuši.

Turklāt iesniegumus valsts fondētās pensijas kapitāla līdzekļu pārvaldītāja un ieguldījumu plāna izvēlei vai maiņai var iesniegt valsts vienotajā pakalpojumu portālā latvija.lv, izmantojot e-pakalpojumu „Iesniegums valsts fondētās pensijas kapitāla līdzekļu pārvaldītāja un ieguldījumu plāna izvēlei vai maiņai”.

Pirms līdzekļu pārvaldītāja vai ieguldījumu plāna izvēles interneta vietnē manapensija.lv vēlams iepazīties ar detalizētu informāciju par jebkuru ieguldījumu plānu, un veikt to savstarpēju salīdzināšanu.

Informāciju par savu dalību pensiju 2.līmenī var apskatīt portālā latvija.lv, izmantojot e-pakalpojumus „Valsts fondēto pensiju shēmas (pensiju 2.līmeņa) dalībnieka konta izraksts” un „Informācija par valsts fondēto pensiju shēmas dalībnieka reģistrāciju un ieguldījuma plāna izvēli”.

Iesniegumus var iesniegt arī personīgi jebkurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras klientu apkalpošanas centrā vai valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Beidzot! Citādi jau apnika banku uzmākšanās. Katru reizi, kad ienācu bankā par citiem sevi interesējušiem jautājumiem, darbinieces uzstāja, solīja gan krūzīti uzdāvināt sākumā, gan vis kaut ko, vēlāk jau līdz šantāžai nonāca- mēs Jums iedosim Jums vajadzīgo, tikai….

Draugiem Facebook Twitter Google+