×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
27. maijs, 2018
Drukāt

Bankas vēlas ieviest obligātu algas izmaksu bezskaidrā naudā (18)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Komercbankas aktīvi sākušas virzīt ideju grozījumiem Darba likumā, lai kā obligātu ieviestu algas izmaksu bezskaidrā naudā, bet algas izmaksu skaidrā naudā noteiktu tikai speciālos izņēmumos, vēsta “LNT Ziņu TOP 10”.

”Šobrīd Darba likums paredz, ka darba samaksas izmaksas pamatprincips ir skaidrā naudā, tikai īpaši vienojoties var pāriet uz bezskaidras naudas norēķiniem. Sanāk, ka cilvēks var turēt naudu mājās un to neiemaksāt bankā. Varbūt bankā iemaksā tikai tik, cik nepieciešams, piemēram, komunālo pakalpojumu segšanai,” stāsta Latvijas Komercbanku asociācijas juridiskais padomnieks Edgars Pastars.

Tieši lielo skaidras naudas lietošanas iespēju dēļ baņķieri uzskata, ka jaunā sistēma, kas liek bankām un maksājuma iestādēm reizi gadā ziņot Valsts ieņēmumu dienestam (VID) par fiziskām personām, kuru kontos vienā bankā kopējais apgrozījums gadā pārsniedz 15 000 eiro, būs nepilnīga.

Šobrīd ideja ieviest obligātu algas izmaksu bezskaidrā naudā tiek apspriesta ar sociālajiem partneriem. Banku asociācija cer, ka grozījumus likumā valdība un pēc tam Saeima veiks vēl šogad. Arī Finanšu ministrija (FM) apstiprina, ka situācija tiek vērtēta.

Cik daudzi darba devēji izmaksas veic skaidrā naudā, šobrīd nevienai iestādei neesot zināms.

Pēc investīciju baņķiera Ģirta Rungaiņa domām, skaidra nauda tiek lietota daudzviet tīri praktisku apsvērumu dēļ.

“Bankomātu pieejamība ārpus Rīgas un lielākajām Latvijas reģionu pilsētām ir tomēr stipri ierobežota. Vairāki simti tūkstoši cilvēku lauku apvidos un mazpilsētās faktiski atrodas skaidras naudas zonās, viņiem nekādu kontu vai karšu nav. Tas viņiem nav funkcionāli, viņi mazos veikalos tāpat nevar norēķināties,” saka Rungainis. Tāpēc eksperts pilnīgu skaidras naudas izmantošanas liegšanu neatbalsta, un norāda, ka valstij jārod veids, kā šo situāciju risināt.

Pirmo reizi informācija par kontu atlikumiem, kas uz 2018. gada 1. janvāri pārsniedza 15 000 eiro, VID rīcībā nonāks līdz 1. septembrim. Bet pēc tam finanšu iestādes līdz 1. februārim sniegs ziņas par kontu apgrozījumiem iepriekšējā gadā, un pirmo reizi tas būs par 2018. gadu.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Katra banka katrā ūķī savu bankomātu neieliks, vispirms bankām jālikvidē komisijas maksa par skaidras naudas izņemšanu jebkurā bankomātā un jāatceļ maksa uzņēmējiem par termināļu īri – izskatās pēc zara zāģēšanas uz kura paši sēž!

 3. vai tad ir likums ka darba alga ir jaizmaksaa tiesi naudas vienibas )))))))))))))))))))))))))))
  nee nu sii jau bija laba anekdote

 4. aksti )))))))))))))))))))))))))))))))))

 5. Formāli prasību var akceptēt bet ar nosacījumu ka cilvēkam jāvar saņemt savu darba algu pilnībā līdz pēdējam centam nemaksājot nekādu bankas komisiju. Ja mana alga ir 1000EUR, tad man ir jāvar šo 1000 saņemt skaidrā naudā nemaksājot ne kartes gada maksas, ne komisijas par naudas izņemšanu bankomātā, ne komisijas par algas konta uzturēšanu. Banku izdevumi šadas shēmas gadījumā pilnībā gulstas uz bankas pleciem.

 6. pilsone Latvijā Atbildēt

  Kāda gan ārvalstu bankām var būt teikšana pār Latvijas naudu…Kas tā par banku nekaunību…Svešzemju baņķieri sāks diktēt noteikumus mums latviešiem .Ārprāts…nekauņas…..

 7. Bankām vajadzētu strādāt tā, lai cilvēki būtu ieinteresēti izmantot to pakalpojumus, arī bezskaidras naudas norēķinus. Bet Latvija esošās skandināvu bankas šobbrīd nodarbojas ar atklātu klientu aplaupīšanu, dara to bez mazākās kauna sajūtas.

 8. Jā, lai izbeidz tās nepamatotās komisijas maksas. Kā pirms dažiem gadiem paaugstināja kartes apkalpošanas maksas, nepaziņojot, ka pensionāri var maksāt par šo pakalpojumu mazāk-bezkauņas tās bankas. Seb banka arī-par kodu kalkulatoriem tām naudu savajadzējās. Zinot Cilvēkus-ierēdņus-principā riebj šitas viss. 15000 ir maza summa, lai kontrolētu cilvēkus-kauna viņiem nav. Bankām nevarētu, par obligātu pienākumu likt maksāt cilvēkiem normālus procentus, ja cilvēks glabā naudu bankā? Atceros sākumu, kā visiem lika pāriet uz bankām un apkalpošana algas kontam bija par velti.

 9. Komentāri lieki Atbildēt

  Kapitālistiskais komunisms!

 10. Nākamais solis: Arvien lielāku komisijas maksu un pieaugošu nodokļu automātiska atskaitīšana.Un “Saskaņas” spīdoša uzvara Saeimas un Eiropas parlamenta vēlēšanās! Finanšu ministrija taču šo komercbanku asociācijas “lielisko” ideju gatava pat apspriest!!!

 11. Tā jau būs banku lobēšana un cilvēktiesību pārkāpums!!!

 12. Agrāk bankas maksāja % par esošo naudas daļu kontā. Kāpēc tas tika atņemts? Jo bankas šo naudu groza savam biznesam.

 13. Vēlētāji dzimtbūšanu kategoriski nevēlas! Atbildēt

  Modernā dzimtbūšana!!! Cilvēks vairs mājās nevarēs turēt naudu!!! Visu noteiks ne Saeima,ne valdība,ne partijas vai sabiedrība,bet tikai un vienīgi bankas???????! Un pat ne savējās!!!! Un tad,kad cilvēki būs pilnīgi atkarīgi no bankām,tās vēlēsies regulāri paaugstināt arī komisijas naudu!!! Un atliks tikai visus čipēt kā suņus un kaķus! Bez bankas ziņas nebūs iespējams pat nopirkt saldējumu vai avīzi! Un kā ar Cilvēktiesībām???? Ko par to saka Tiesībsargs,Tieslietu ministrs un Koalīcija?! Un ieviesīsim skaidrību:Vai šīs “lieliskās” idejas autors ir Komercbanku asociācijas juridiskais padomnieks Edgars Pastars pats,vai viņš ir tikai stāstītājs????

 14. Bankas vēlas 100% verdzību. Vēl tikai ieviest skaitītājus tualetes podos.

 15. Katrā ciemā pa bankomātam, naudas izņemšana bez komisijas, kad tas izpildīts – uz priekšu!

 16. Kur var iegadaties

 17. Banksteri galīgi kaunu pazaudējuši!

Draugiem Facebook Twitter Google+