×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. marts, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Banketu atcēla jeb Bēgļu ielūdzēju fanātisms izkvēlojis (23)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Ilustratīvs attēls

Kamēr ar motorlaivām atkuģojušās, no tirānijām mūkošās dvēseles pārvietojās tālumā no Latvijas, pulka raižpilnu aktīvistu un sabiedrisko entuziastu klapēja ar dūri pie krūtīm, ka, līdzcietību izrādot, bēgļi jāuzņem pa persiešu paklāju un “premium” klasē pēc labākajiem latviskās viesmīlības paraugiem. Sastādīja pagaru pasaules lāpītāju progresīvo intelbeņķu sarakstu, kur islāmticīgo iekšā rāvēji pauda nosodījumu vietējības tumsonīgajiem rasistiem, kuri humānisma caurstrāvotajā “Laipni lūdzam” akcijā nepiedalās ar pietiekami dedzīgu fanātismu. Turpretī līdzjušanā sulojošās personas pieteicās par pēļos guldinātājiem, goda mielasta galda servētājiem un latviešu valodas mācītājiem. Bija ziedotāji, kas jau krāmēja un pakoja lietotas elektropreces Mucenieku ļaužu vajadzībām. Bija modes dāmītes, kas bēgļiem – ja Latvijā auksti – atdotu jaunos ūdeles kažokus, bet čaklākās rokdarbnieces apadītu siltzemju eksotus kā apmīļojamus bumbulīšus ar mohēras džemperiem, šallēm, dūrainīšiem. Pieteicās cietēju psiholoģiskie mierinātāji, gidi pa Latvijas ainaviskajām vietām, jaunākās Rīgas dejas parādītāji, kas zin, zeltenēm dziļi sirdī modās sapnītis par romantiskām attiecībām ar staltu cittautieti (kā Uldis pa Daugavu atpeldēja pie Baibiņas).

Vajātie cilvēki klāt, bet trokšņošana internacionālistu, cilvēktiesību aizstāvju nometnē palikusi ļoti apvaldīta. Klapatas par uzņemšanu ir valstij ar nodokļu maksātāju naudu, bet brīvprātīgie palīgi, kas izpildītu tuksneša dēlu iegribas, pat ja viņi vēlētos, ka uzdāvina kamieli – pačibējuši. Savrupnamu durvis ciet, logi aizslēģoti. Nav devīgas rokas, kas sniegtu krūzi ūdens somāliešu bērnam, kur nu vēl groziņu vakara sarīkojumā cienātu patvēruma meklētājus ar pirmšķirīgas liellopa filejas kebabiem. Patvēruma centrā neesot daktera, kurš pieskatītu, lai džemperī neieadītais sīrietis nesaķer angīnu. Jāiztiek ar feldšeri un ceļmallapu kompresēm. Nav sociālā darbinieka un mentora, kurš līdzētu kebabu ēdājiem iejusties ziemeļzemē un pārtapt par afrolatviešiem. Pat 1000 eiro alga nevilinot strādāt Muceniekos!

Vērotajā gājienā par drošu bēgļu satiksmes artēriju uz Eiropu nevarēja saskaitīt vairāk kā pārdesmit iejūtīgo no domubiedru grupas “Gribu palīdzēt bēgļiem”. Nepārmetīsim apsviedīgiem politiķiem. Ņemot vērā noraidošu attieksmi pret Bangladešas ieaicināšanu Latvijā – lai cik liels pievilkšanas spēks TV kamerām, partijniekam, kam dārga politiska dzīvība, nelon līst filmēties par bēgļu draugu, atbalstītāju. Taču kur ir filantropi, kas solījās uzņemt musulmaņus kā brāļus un radagabalus, jo Rainis arī bija bēglis? Gājēju publika sastāvēja vien no sociāli apzinīgiem un bioloģiski aktīviem meitiešiem (un ārzemju gērlām), kuras ar kliņģerītēm un samtenītēm sagaidītu pusi Āfrikas un stieptu baltas, mīkstas rociņas pretī arī ārpus Zemes civilizāciju atnācēju zaļajām. Un – pirmos nedrošos soļus pretī integrējamo kontingentam spēris ievērojams politiķis Giļmans! Viņa gādība ir tālejoša. Lai atbraukušie iekļautos krievu kopienā un notiktu muhamedu pārmiesošanās par slāviem vaņām, kas papildinātu Ždanokas balsotāju pūlīti.

Līdz ar to sagaidīšanas banketi atcelti, bet gan jau valdība patvēruma lūdzējus bez maizes gabala neatstās.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Kādreiz bija cienījama Latvijas Avīze, kas lepni nesa šo nosaukumu. Tagad kaut kāda dzeltena ķengu lapele pāri palikusi.

 2. Kādreiz bija cienījama “Latvijas Avīze”, kas lepni nesa šo nosaukumu. Tagad kaut kāda dzeltena ķengu lapele pāri palikusi.

 3. Un kā ar Aivara lamāšanu un kriminālvajāšanu? Izskatās, ka dažs tipiņš drīz būs ar purnu mēslu čupā.

 4. Malacis autors. Kā tur bija ar tām “Streipa kazām” ?Un kur tad vēļ bez mazohista hiļmana!

 5. “lai cik liels pievilkšanas spēks TV kamerām, partijniekam, kam dārga politiska dzīvība, nelon līst filmēties par bēgļu draugu, atbalstītāju”
  Lai mēs esam tikpat cieti lai ari pēc 2,3 4 un 10 gadiem neviens politiķis negribētu veikt sadu politisko pasnavību

 6. “Un – pirmos nedrošos soļus pretī integrējamo kontingentam spēris ievērojams politiķis Giļmans! Viņa gādība ir tālejoša. Lai atbraukušie iekļautos krievu kopienā un notiktu muhamedu pārmiesošanās par slāviem vaņām, kas papildinātu Ždanokas balsotāju pūlīti.”
  ——————————
  Kā otrie ļoti centīgi sāka šo procesu. Tie bija jaunizveidotāis NVO “Konsorcijs” kura sastāvā bija tādas biedrības kā “Mozaika”, mūsu mājas, prezervatīvu , kotracepcijas un brīvā bezaispriedumu seksa propogandētaja, ka arī citas NVO. Visi šie veidojumi katrs iegūst savu labu. Gan brīva seksa izpratnē, gan finansējumā no eiropas dažādiem fondiem. Acīmredzot tie darbi tiek izpildīti ļoti slēpti, un individuāli. PAts galvenais ir sākums, bet turpinājums būs. Daudziem attiecīgu kursu pasniegšanā ir liela pieredze un spējas. Ja vajag var piesaistīt TV, skaidrošanai, cik tas ir labi reklamējami. Tikai viens āķis citticībniekam drāzt kristieti vīrieti vai sievieti nav ne morales, ne ētikas, ne sirdzapziņas jautajums. Tikai kārtējais prieks, ta to var izdarīt.

 7. Bēgļu ielūdzēji uz citu rēķina Atbildēt

  Ļeņins taču arī bija bēglis! Tikai kāpēc viņu vairs negrib pat pieminēt?

 8. Pērnā gada Dienā bija raksts, kurā uzsvērts, ka Raiis ir pret islāmu. Šis pikets ir Raiņa apkakāšana.

 9. cik ir cilvēku, kuri kādu bēgli paņēmuši pie sevis? Juris Cālītis un Jānis. cik ir cilvēku, kuri kādu bēgli ar mieru paņemt pie sevis? pārējie lai nelumudurē un lai neļerina!

 10. Ne pielikt ne atņemt,raksts pieštimmēts kā kulaks uz aci.

 11. Vai tad sagaidītāju rindās nevajadzēja atrasties arī Freibergas kundzei?

  • Freibergas kundze jau uzņēmusi savā mājoklī divas ģimenes no Côte d’Ivoire un cauru dienu neatiet no plītes, cepot pankūkas bēgļiem un to astoņpadsmit bērniem.

   • Vińa ir pārāk cēla lai ar kaut ko tādu nodarboties un arī vēl pie tam vińa ir pārāk aizńemta skrienot uz savām starptautiskām konferencēm lai stāvētu mājās pie plīts!

 12. Giļmans parāda to, ka šī bēgļu plūsma ir organizēts pasākums un ka organizatori visdrīzāk ir šamējā tautieši.

  • tā laikam gan. ja kāds nav lietas kursā, meklējiet Jutūbē interfron†es hrõnis†a ierakstu “Мнение двух рижан о мигрантах с Востока и Африки в Латвии”!

  • Barbara Lerner Spectre Atbildēt

   Europe has not yet learned how to be multicultural. And I think we are going to be part of the throes of that transformation, which must take place. Europe is not going to be the monolithic societies that they once were in the last century. Jews are going to be at the center of that. Jews will be resented because of our leading role. But without that leading role, and without that transformation, Europe will not survive.

  • Rotšilds Rokfellerovičs Atbildēt

   focus.lv 18.01.2016. – “Kamēr musulmaņi turpina ierasties, ebreji masveidā pamet Eiropu.”
   Te ir divi varianti – vai nu Giļmanu vienkārši aizmirsuši pasaukt līdzi, jebšu savējie šo atraduši par nekam citam nederīgu un kā Matrosovu uzsvieduši uz ambrazūras …

 13. EGIL, uzroc “160 intelbeņķu vēstules” tapšanas anatomiju valdībai.

  Būtu baigi interesanti uzzināt – kā tas te notiek?!

 14. Tik sarežģītā vipendronu valodā uzrakstīts. Grūti lasīt. Vajadzētu pārrakstīt.

 15. gan nav manīts,ka šie kaut ko lūgtu.Viss tiek reducēts uz “man pienākas”,”man ir tiesības”.Viens pat intervijā bija sašutis:”kā,un mums nedos mājas?”.

 16. Varbūt tiešām velkomisti saoduši biznesu ?
  Intervijā gērla teica, ka mājā neuzņemšot, bet
  esot ziedojusi(ziedojuma telefonā 1,42€ ???).
  Tā teikt 1:1000 (1,42€ : 1420€ barišu ?)

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Priekšvēlēšanu cīņu kompromatu uzlidojums

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, kas notiks 6. oktobrī, arvien asākas kļūst partiju priekšvēlēšanu cīņas. Vieni politiķi videoklipos un sociālajos tīklos rāda dažādus “kompromatus” par citiem politiķiem un sola tos nest pārbaudei uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, otri atbild ar to pašu vai sola vērsties policijā par goda un cieņas aizskaršanu, vai aicina Drošības policiju pārbaudīt konkurentu iespējamu saistību ar kaimiņvalsts specdienestiem.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+