Mobilā versija
+5.3°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
9. novembris, 2016
Drukāt

Baņķieris: Eiropa mostas ar “deja vu” sajūtu (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropa mostas ar reportāžu no ASV rīta ziņām un “déjà vu” sajūtu. Donalds Tramps ir izcīnījis uzvaru, – to daudzi analizēja, apskatīja un iztirzāja no visām pusēm, un tomēr tas atkal ir pārsteigums.

DNB Privātkapitāla pārvaldes daļas vadītājs Krišjānis Rullis komentē, ka pārsteigums nav tas, kas notiek tirgos – tie svārstās un svārstās atbilstoši izteiktajām prognozēm, un tāpat kā “Brexit” gadījumā nekas, kas tiešā veidā ietekmē finanšu tirgus, pat nav noticis.

“Izskaidrojums ir diezgan vienkāršs – tirgiem nepatīk neskaidrība, un neskaidros apstākļos daļa tirgus dalībnieku izvēlas nogaidīt ar pirkšanas darījumiem, bet piesardzīgākie slēdz riskantākās pozīcijas. Trampa uzvara bija mazāk gaidīta, salīdzinot ar Klintones, tamdēļ lielai daļai šobrīd ir jāpārorientējas savās prognozēs. Tramps arī bijis krietni neskaidrāks par to, ko tieši darīs, ja kļūs par prezidentu, tamdēļ arī tur ir zināma neskaidrība, bet jāatceras, ka Amerikas Savienotās Valstis ir demokrātiska valsts ar ievērojamām pašnoteikšanās tiesībām, spēcīgu industriju lobiju un kongresu, kas prezidentam ir jāpārliecina, – tātad jaunais prezidents varēs noteikt jaunus akcentus, bet nebūs spējīgs vienpersoniski mainīt lielvalsts kursu tik strauji un tik nozīmīgi, kā to šobrīd atspoguļo tirgus reakcija. Investori, kuri savus portfeļus strukturē atbilstoši savam riska līmenim, esošo tirgus kritumu varētu izmantot kā izdevību, lai veiktu ieguldījumus instrumentos ar augstāku ienesīgumu,” prognozē baņķieris.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tagad Amerikā ir gudrs prezidents,kurš saprot ka globalizācija un brīvais tirgus nekam neder. Briti to forši parādīja.

  2. nu jā, būs jādejo

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā?ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+