×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. jūlijs, 2012
Drukāt

Banku “Citadele” arī turpmāk vadīs Beļavskis

Foto-LETAFoto-LETA

Bankas “Citadele” padome nolēmusi valdes priekšsēdētāja pienākumus arī turpmāk uzticēt līdzšinējam bankas vadītājam Guntim Beļavskim. Viņu šim amatam rekomendēja bankas padomes izveidotā nomināciju komiteja, informēja bankas korporatīvās komunikācijas vadītāja Baiba Ābelniece.

Bankas “Citadele” valdes priekšsēdētaja amata kandidātus atlasīja profesionāla personāla atlases kompānija, kurus tālāk virzīja izvērtēšanai nomināciju komitejā. Komitejas sastāvā bija bankas “Citadele” akcionāru – Privatizācijas aģentūras un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas – izvirzīti pārstāvji, kā arī neatkarīgs eksperts no Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta.

Pēc nomināciju komitejas rekomendācijas izskatīšanas “Citadeles” padome nolēma uzticēt turpināt valdes priekšsēdētāja pienākumus pildīt esošajam vadītājam Beļavskim. Beļavskis banku “Citadele” vada no šā gada 1.maija. No “Citadeles” dibināšanas 2010.gada 30.jūnijā līdz šā gada 30.aprīlim viņš bija bankas valdes loceklis.

Beļavskis pauž pateicību par uzticību, ko esošajai bankas vadībai izrādījusi nomināciju komiteja un bankas padome. “Esam cītīgi strādājuši, lai izveidotu bankas biznesa stratēģiju un jaunu organizācijas kultūru, un rezultātā sasniegtu tik labus rezultātus, kādi tie ir tagad. “Citadeles” pārvaldības modelis ir oficiāli atzīts kā labākais Baltijā valsts kapitālsabiedrību vidū. Ieguldītais darbs sācis nest augļus, bankas vērtība aug, tāpēc es pilnībā uzticos savai komandai un lepojos ar viņiem,” norāda bankas valdes priekšsēdētājs.

Beļavskis atzīmē, ka Eiropas un pasaules finanšu sektora situācija sola daudz izaicinājumu, tāpēc turpmāk vēl vairāk būs jāstrādā ar efektivitātes risinājumiem, izmaksu kontroli un ienesīguma palielināšanu.

Bankas “Citadele” padomes priekšsēdētājs Klāvs Vasks atzīmē, ka banka “Citadele” ir stabili attīstījusies, sasniedzot nozīmīgus biznesa rezultātus, kā arī pirms noteiktā termiņa atmaksājusi valstij visus tās termiņnoguldījumus. Bankai jāturpina iesāktais darbs pie darbības efektivitātes uzlabošanas un ilgtspējīga rezultāta nodrošināšanas tās akcionāriem un Latvijas nodokļu maksātājiem. Galvenie darba uzdevumi bankas valdes priekšsēdētājam būs turpināt iesākto bankas darbības uzlabošanā, nodrošinot iespējami labākos rezultātus gan klientu apkalpošanā, gan motivējot bankas darbiniekus turpināt izaicinājuma pilno darbu.

“Bankas vadītājam ir jābūt pieredzei un spējai sasniegt uzstādītos stratēģiskos mērķus, kas ir pamatā tās ilgtermiņa attīstībai. Beļavskis gan savā līdzšinējā profesionālajā darbībā, gan kandidātu izvērtēšanas procesā ir pārliecinoši apliecinājis savu profesionalitāti,” norāda Vasks, paužot pārliecību, ka Beļavska vadībā banka “Citadele” turpinās savu izaugsmi.

Beļavskim ir 10 gadu pieredze darbā banku sektorā un vairāk nekā 15 gadu vadības pozīcijās. 2002.gadā Beļavskis tika uzaicināts strādāt “Parex bankā” par Pārdošanas nodaļas vadītāju. Pēc gada viņu iecēla pārdošanas un mārketinga vadītāja amatā, bet vēl pēc gada viņš kļuva par Privātpersonu un mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītāju. 2008.gada decembrī, Latvijas valstij pārņemot “Parex banku”, Beļavskis tika uzaicināts strādāt jaunajā “Parex bankas” valdē.

Kā ziņots, bankas “Citadele valdes” priekšsēdētāja amata kandidātu atlases procedūra tika sākta pēc tam, kad bankas iepriekšējais valdes priekšsēdētājs Juris Jākobsons pārgāja strādāt vairāku bankas meitas sabiedrību padomēs.

Privatizācijas aģentūras vadītāja Ieva Zalpētere jūnija vidū žurnālistiem sacīja, ka piesaistītā personāla atlases kompānija ir izveidojusi īso piecu cilvēku sarakstu, no kura tiks izvēlēts viens pretendents bankas vadītāja amatam. Kopumā tikuši aptaujāti aptuveni 30 kandidāti.

Banka “Citadele” 2011.gadu noslēdza ar 3,5 miljonu latu peļņu, sasniedzot labākus darbības rezultātus nekā plānots bankas restrukturizācijas plānā.

Šā gada pirmajā ceturksnī banka “Citadele” sasniedza 1,02 miljonu latu peļņu, bet bankas grupa – 2,28 miljonus latu peļņu. Bankas klientu noguldījumu portfelis pirmajā ceturksnī pieaudzis par 3% jeb 31,4 miljoniem latu.

“Citadele” ir Latvijas vietējā banka, kas piedāvā banku, finanšu un kapitāla pārvaldības pakalpojumus. “Citadele” grupa ir pārstāvēta gan vietējā Latvijas tirgū, gan 10 citās valstīs. Banka “Citadele” ir vienīgais “American Express” sadarbības partneris Latvijā un Lietuvā, kam ir tiesības emitēt “American Express” kredītkartes.

75% mīnus vienas bankas “Citadele” akcijas īpašniece ir Privatizācijas aģentūra, bet 25% un viena akcija pieder Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+