Mobilā versija
+3.7°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
16. septembris, 2014
Drukāt

Banku “Citadele” pārdos starptautiskiem investoriem, tostarp ASV “Ripplewood Holdings” (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība otrdien pēc vairāku stundu diskusijām aiz slēgtām durvīm nolēma pārdot valstij piederošās daļas bankā “Citadele” starptautiskai investoru grupai, no kuriem viens ir ASV fonds “Ripplewood Holdings”, žurnālistiem otrdien sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Darījuma summu premjere neatklāja, norādot, ka līdz mēneša beigām paredzēts parakstīt līgumu, pēc tam arī plānots atklāt darījuma summu, kā arī visu investoru vārdus – Latvijas pilsoņu starp tiem neesot.

Tāpat Straujuma minēja, ka šo pircēju atbalsta arī otrs bankas “Citadele” akcionārs – Eiropas Reģionālās attīstības banka – , kas līdzdalību bankā saglabās arī turpmāk. Pēc viņas teiktā, panāktā vienošanās šajā situācijā bija labākais iespējamais risinājums valstij piederošo daļu pārdošanai.

“Ripplewood Holdings” īpašnieks Tims Kolinss (Tim Collins) žurnālistiem pastāstīja, ka izveidojis starptautisku investoru grupu, kas iegādāsies valsts daļas bankā “Citadele”. Pēc viņa teiktā, investoru grupā ir dažādas valstis pārstāvoši investori ar lielu pieredzi. “Ripplewood Holdings” iegādāsies 25% bankas kapitāldaļu.

Kolinss pauda pārliecību, ka banka “Citadele” var kļūt par nozīmīgu spēlētāju gan vietējā, gan reģionālā mērogā. Gaidāmais darījums esot ilgtermiņa investīcija, un nākotnē iespējama arī bankas pamatkapitāla palielināšana.

Tāpat “Ripplewood Holdings” īpašnieks uzslavēja līdzšinējo bankas vadību, norādot, ka tā darbu turpinās.

Savukārt bankas “Citadele” valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis sacīja, ka Eiropas Reģionālās attīstības banka nolēmusi līdzdalību bankā “Citadele” saglabāt, jo investori piedāvājuši pārliecinošu bankas tālākas attīstības plānu.

Banka “Citadele” dibināta 2010.gada 30.jūnijā, bet patstāvīgu darbību sāka 2010.gada 1.augustā, kad beidzās “Parex bankas” operacionālās sadalīšanas process. Valdība 2010.gada martā pieņēma lēmumu par “Parex bankas” restrukturizācijas modeli, nodalot daļu aktīvu jaunā bankā. Atbilstoši restrukturizācijas modelim no “Parex bankas” tika izdalīta daļa aktīvu un izveidota jauna banka – “Citadele”, bet “Parex banka” sāka darbību kā risinājumu banka, vienlaicīgi pārtraucot sniegt klasiskos banku pakalpojumus.

Atbilstoši iepriekš valdībā apstiprinātajam restrukturizācijas plānam bankas “Citadele” pārdošanas galīgais termiņš ir 2014.gada beigas.

Bankas “Citadele” 75% akciju pieder Latvijas valstij Privatizācijas aģentūras personā, bet 25% un vienas akcijas īpašniece ir Eiropas Reģionālās attīstības banka. Pēc aktīvu apmēra banka “Citadele” jūnija beigās bija septītā lielākā banka Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. domaajams cilveeki par tiem otrgadnieku sviestu neuzkjersies …

  2. Pats bēdīgākais, ka “garantu” ( ka viss miljards tikšot atgūts)t.i. kampēju&godmaņu blice atkal pilnā sastāvā raujas pie siles un neviens viņiem nejautā par atbildību “Parex” pazaudēto vismaz pus-miljardu ….

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+