Mobilā versija
+5.0°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
27. jūlijs, 2016
Drukāt

Banku sektora pirmā pusgada peļņa – 268 miljoni eiro (1)

Foto LETAFoto LETA

Operatīvā informācija par Latvijas banku darbības rezultātiem 2016. gada jūnijā liecina, ka banku sektors kopumā 2016. gada pirmajos sešos mēnešos darbojās ar peļņu 268.4 miljonu eiro apmērā. Šajā periodā ar peļņu darbojās visas 16 Latvijas bankas un četras no astoņām ārvalstu banku filiālēm, liecina
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) sagatavotā informācija.

FKTK norāda, ka jūnijā turpinājās neliels banku sektora kopējo noguldījumu apmēra kāpums. Līdzīgs pieauguma temps (ap 0.3%) bija gan rezidentu, gan nerezidentu noguldījumiem un kopējais piesaistīto noguldījumu apmērs jūnija beigās sasniedza 22.3 miljrdus eiro.

Kopējais kredītportfelis šī gada jūnija laikā pieauga par 0.6% jeb 95 miljoniem eiro, t.sk rezidentu korporatīvais portfelis auga par 0.3% jeb 21 miljoniem eiro (galvenokārt apstrādes rūpniecības un transporta nozarēs), kamēr rezidentu mājsaimniecību kredītportfelis saglabājās iepriekšējā līmenī. Jūnijā par 3.6% palielinājās arī nerezidentiem izsniegto kredītu atlikums. Kopējais banku sektora kredītportfelis pirmā pusgada beigās nedaudz pārsniedza 15 miljardus eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Esmu priecīgs!

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (9)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (8)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+