×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. jūlijs, 2015
Drukāt

Baptistu draudžu dziesmu svētku laikā vāks ziedojumus Sv. Jāņa baznīcas restaurācijai

Foto Karīna JurciņaFoto Karīna Jurciņa

Cēsu Sv. Jāņa baznīca.

Latvijas baptistu draudžu VIII Dziesmu svētkos “Dziesma Latvijas dvēselei”, kas šonedēļ risinās Cēsīs, notiks vairāki labdarības projekti, būs arī iespēja atbalstīt pilsētas simbola Svētā Jāņa baznīcas restaurāciju, portālam LA.lv pastāstīja svētku preses sekretārs Dainis Pandars.

Cēsu Sv. Jāņa baznīcā 16. jūlijā plkst. 20 Cēsu baptistu draudzes zvanu ansambļa koncerta laikā klātesošie ar ziedojumu varēs atbalstīt 13. gadsimtā celtās baznīcas restaurāciju. “Sv. Jāņa baznīca ir otrs ievērojamākais arhitektoniskais objekts Cēsīs un viens no vecākajiem viduslaiku arhitektūras pieminekļiem, kā arī viena no senākajām un varenākajām sakrālā kulta celtnēm Latvijā. Šobrīd ir paredzēts uzsākt otro restaurācijas darbu kārtu, kas paredz fasādes un baznīcas torņa atjaunošanu,” piebilst Pandars.

Vēl baptistu VIII Dziesmu svētku ietvaros vēsturiskajā celtnē 14. un 15. jūlijā plkst. 20 no baznīcas torņa pilsētas Rožu laukumā būs dzirdama pūšamo instrumentu izpildīta mūzika, bet 16. jūlijā plkst.17, vērojot bērnu un jauniešu kristīgi muzikālās kustības mūziklu “Būsim kopā”, varēs iepazīt baptistu konfesiju un tās attīstības vēsturi.

Piektdien, 17. jūlijā plkst. 18 ikvienam būs iespēja piedalīties svētku Atklāšanas koncertā, bet plkst. 22 varēs dziedāt līdzi Jauniešu koru un pielūgsmes grupu izpildītajām dziesmām. 18. jūlijā plkst. 11 Sv.Jāņa baznīcā klātesošie varēs baudīt operdziedātāju Marlēnas un Arvīda Keiņu, virtuozā pianista Reiņa Zariņa un muzikālās Ozoliņu ģimenes koncertu “Svētī, Kungs, šo mūsu zemi”.

“Viens muzikāls pasākums notiks arī Cēsu evaņģēlisko luterāņu Svētās Annas lūgšanu namā – sestdien, 18. jūlijā, plkst.17 izskanēs jauniešu nometnes “Fusion” koncerts.

Dziesmu svētku laikā Cēsīs ir paredzēts atbalstīt ne tikai Sv.Jāņa baznīcas restaurāciju, bet arī ar muzikāliem koncertiem iepriecināt Cēsu audzināšanas iestādes nepilngadīgos jauniešus un pilsētas pansionāta “Cīrulīši” iemītniekus, veikt labos darbus pilsētas teritorijas sakopšanā, kā arī katru dienu organizēt bezmaksas aktivitātes un dažādas nodarbības bērniem un jauniešiem, pastāstīja Pandars.

Svētku noslēguma dienā, 19. jūlijā plkst. 12 Cēsu pils parka estrādē risināsies ekumēniskais dievkalpojums, kuru vadīs Mateja baptistu draudzes mācītājs Ainārs Baštiks, bet svētrunu teiks Pēteris Sproģis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+